Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Kars Ağrı uçak biletleri

Kars Ağrı uçak biletleri

Ülkemizin kuzeydoğusuna yolculuk yapmak isteyenler için cazip olan Kars havaalanı ile Kars Ağrı uçak biletleri Doğu yolculukları için iyi bir alternatif olan Ağrı havaalanına yılın her günü uçak bileti bulmak mümkündür. Kars Harakani havaalanına İstanbul Atatürk Havalimanından 2 saat 25 dakikalık uçuşlar ile Sabiha Gökçen Havalimanından 2 saat 5 dakikalık farklı firmalar tarafından bilet satışı yapılan alternatif uçuşlar yapılmaktadır. İstanbul’dan gidecek yolcular için direk uçuşların yanında Ankara Esenboğa aktarmalı uçuşları da tercih etme imkanı sunulmaktadır. Pegasus ve Türk Havayolları direk uçuşlar için bilet satışı yaparken Anadolu Jet hem direk hem de aktarmalı uçuşları için promosyon ve ekonomi sınıflarında bilet satışı yapmaktadır.

Ankara’dan ise yılın her günü Anadolu Jet 1 saat 45 dakikalık direk uçuşlar gerçekleştirirken Pegasus ve Türk Hava Yolları firmaları İstanbul aktarmalı olarak uçuşlar gerçekleştirmektedir. Aktarmalı uçuşların toplam süresi İstanbul’da aktarma yapılacak uçağın kalkış yapacağı saate göre değişiklik göstermektedir. İzmir’den yapılan seferlerde ise Sun ekspres uçakları 2 saat 30 dakikalık direk yolculuk yapma imkanı sunarken Pegasus, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları aktarmalı olarak hizmet vermektedir. Kars ile Ağrı illeri arasında yaklaşık 160 km’lik bir mesafe kara yolu ile 2,5 – 3 saatte kat edildiğinden dolayı hava yolu taşımacılığı gelişmemiş ve bunun sonucu olarak da iki il arasında Kars Ağrı uçak biletleri uçak seferi yapılmamaktadır.

Ağrı havaalanına İstanbul’dan 2 saatlik direk yapılan uçuşların yanında aktarmalı seferler için de uçuş bileti düzenlenmektedir. Kars Ağrı uçak biletleri için de Anadolu Jet ve THY direk uçuşlar gerçekleştirirken Pegasus ise aktarmalı olarak gerçekleştirdiği uçuşları ile hizmet vermektedir. Ankara’dan 1 saat 45 dakikalık direk uçuşlar ile yolcular Ağrıya seyahat yapabilmektedirler. Pegasus ve Türk Hava yolları tarafından haftanın belirli günlerinde aktarmalı yapılan seferlerin yanı sıra Anadolu Jet tarafından sene içinde yaklaşık olarak her gün gerçekleştirilen direk uçuşlarla da seyahat etme imkanı bulunmaktadır. İzmir’den ise Pegasusun haftanın belirli günlerinde yapmış olduğu direk uçuşların yanı sıra diğer firmaların aktarmalı seferlerine de bilet satın alınabilmektedir. Diğer havalimanlarından gerek Kars’a gerek de Ağrı’ya aktarmalı olarak seferler düzenlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir