Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Kars Harakani Havalimanı Terminal Hizmetleri

Kars Harakani Havalimanı Terminal Hizmetleri

Kars ilimiz havayolu ile seyahat etmeyi tercih eden ziyaretçileri için iç ve dış hatlar terminalleri bulunan Harakani havalimanı ile 1988 yılından beri yerli ve yabancı birçok turiste hizmet vermektedir. Kars Harakani havalimanı terminal hizmetleri yolcuların rahatlığı için oldukça kaliteli hizmet sunmaktadır. Doğu Anadolu bölgesinin en büyük havalimanı olan Harakani 3500 metrelik pisti ile Kars ve çevre illere hizmet vermektedir. Yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz için gün boyu uçuş bulmanız mümkündür. Havalimanı terminal hizmetleri arasında yolcuları ATM’ler, otoparklar, cafe, restoranlar, oyun alanları, bebek bakım alanları, araç kiralama firmaları, bagaj paketleme, bagaj taşıma araçları, WC’ler beklemektedir. Havalimanında tüm yolcuların konforunu sağlamak için kaliteli hizmet vermek amacıyla onlarca personel hizmet vermektedir. Şehir merkezine ulaşmak için taksi ve servisler yolcular için hizmet vermektedir. Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 5 dakikalık mesafede bulunmaktadır.

Kars en soğuk illerimiz arasında yer almaktadır. Kışın uzun sürmesi nedeni ile kış turizmi açısından ilimiz oldukça önem arz etmektedir. Çıldır gölü, Taş köprü, kale, antik kent, türbeler, camiler ve kayak merkezleri mutlaka görülmelidir. Meşhur Kars gravyerini, kazını, et yemeklerini, çorbalarını ve tereyağını tatmalısınız. Damaklarınızı şenlendirecek bu tatları Kars’ta yıl boyu açık olan restoranlarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kars’ın Gezilecek Yerleri

Kars Sarıkamış Şehitleri ile tarihimizde önemli bir yere sahiptir. 60 bin gencimizin donarak şehit olduğu bu şehirde Aralık ayında anma törenleri düzenlenmektedir. Yıl boyu yerli ve yabancı turistlerin ziyareti akınına uğrayan Kars’a gelmek istediğinizde bilet satın alma ve otel rezervasyonlarınızı ilimize gelmeden yapmalısınız. Özellikle kış sezonunda kayak meraklılarının ilimize yoğun ilgisi olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Uçuşunuzu beklerken veya inişiniz gerçekleştikten sonra havalimanında yolcular için sunulan hizmetlerden kolayca faydalanarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Kars havalimanı çevre illere de uçuş hizmeti sunmaktadır. Havalimanı olmayan illerden de havayolunu kullanmak isteyen yolcular Harakani’yi tercih etmektedirler. Ülkemizin ve diğer ülkelerin istediğiniz noktasına aktarmalı ve aktarmasız uçuşlar hemen hemen günün her zamanı mevcuttur.  Şehir merkezinden havalimanına ulaşmanız yaklaşık olarak 5 dakika kadar sürmektedir. Uçuşunuzdan önce havalimanında işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra terminal hizmetlerinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Bazı hizmetlerin ücrete tabi olduğunu unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir