Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Kayseri Erkilet Havalimanı

Kayseri Erkilet Havalimanı

İç Anadolu Bölgesinin önemli kentleri arasında yer alan Kayseri sınırları içerisinde yer alan Erkilet Havalimanında hem yurt içi hem de yurt dışındaki pek çok noktaya direkt uçuşlar yapılmakta ve insanlar söz konusu uçuşlar sayesinde uzak mesafelere çok kısa sürelerde gitmek fırsatı yakalayarak büyük bir rahatlık yaşamaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı sadece kent için değil çevrede bulunan diğer illerde yer alan insanlar için de son derece önemlidir ve buradaki insanlar da Kayseri’ye gelerek istedikleri noktalara uçaklarla gitmektedir. Havalimanı içerisinde yer alan binada yolcuların farklı ihtiyaçlarını karşılamak için farklı hizmetler verilmektedir ve bu sayede insanlar burayı çok daha rahat bir şekilde kullanmaktadır.

Kayseri Erkilet Havalimanı içerisinde yolcular için çok farklı hizmetler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi araç kiralama hizmetleridir. Burada yer alan Rent A Car firmaları tarafından insanlara araçlar kiralanmakta ve insanların bu yöndeki ihtiyaçları karşılanmaktadır. Uçaktan iner inmez araçları alma fırsatı yakalayan insanlar kentten ayrılırken de araçları burada tekrar iade etmektedir. Bunun dışında diğer havaalanlarında olduğu gibi burada da standart hizmetlerden olan danışma bulunmaktadır. Danışma son derece önemli bir işlevi yerine getirmekte ve insanların alan içerisinde karşılaştıkları problemleri ya direkt çözmekte ya da söz konusu problemlerin çözümü için bilgilendirme yapmaktadır. İnsanlar buradan aldıkları bilgiler ışığında sorunlarını çok kısa sürede çözmekte ve böylece sıkıntısız bir yolculuk geçirmektedir.

KAyseri Erkilet Havalimanında verilen hizmetlerden bir diğeri ise terminal binalarıdır. Burada iç hatlar ve dış hatlar olmak üzere iki farklı terminal binası bulunmakta ve bunlar sayesinden insanlar yolculuklarını yapabilmektedir. İç hatlar terminalinin toplam alanı 11.000 m2 olup yıllık yolcu kapasitesi yaklaşık 3 milyondur. Oldukça yüksek bir rakama sahip olan terminalde yerli hava yolu şirketlerine ait ofisler bulunmaktadır. Söz konusu ofislerden bilet satışı yapıldığı gibi farklı hizmetlerde verilmektedir. Dış hatlar terminali de benzer bir kapasiteye sahiptir. Buranın içerisinde restoran, gazete satış ve büfe, araç kiralama ve sağlık ünitelerine ait bölümler bulunmaktadır. Söz konusu yerler insanların daha rahat bir yolculuk geçirmelerini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir