Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Kayseri Havalimanı Terminal Hizmetlerinin Kalitesi

Kayseri Havalimanı Terminal Hizmetlerinin Kalitesi

Kayseri ilimizde bulunan havalimanı yıl boyunca ticari ve turizm seyahatlerinde havayolunu tercih eden yolcularına iki adet terminal binası ile kaliteli ve güvenli bir hizmet sunmayı hedeflemektedir. Kayseri havalimanı terminal hizmetlerinin kalitesi yolcuların ihtiyaçlarına ve kalite tercihlerine göre farlılık göstermektedir. Kayseri havalimanı genel olarak yolcularının tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak terminal hizmetlerini sunmaktadır. Banka ATM’leri, otoparklar, araç kiralama firmaları, çocuk oyun alanları, bebek bakımı odaları, restoranlar, cafeler, bekleme salonları, WC’ler, eşya emanet, bagaj ambalajlama gibi birçok hizmeti kaliteden ödün vermeden yolcularına sunmaktadır. 100 bin metre karelik bir alanda hizmet veren havalimanı iki terminal binası ve dokuz uçak kapasiteli apronu ile yolcularına hizmet vermektedir. 3000 metrelik pisti bulunan havalimanı 1998 yılından beri Kocasinan ilçesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine ulaşmak için terminal hizmetleri arasında yer alan taksi ve servisleri kullanabilirsiniz.

Kayseri’de Gezilecek Yerler

İpek yolunun geçtiği güzide şehrimiz Kayseri yıl içerisinde turizm ziyaretçileri kadar ticaret yapmaya gelen ziyaretçileri de ağırlamaktadır. Serbest ticaret bölgesi olan Kayseri iş adamlarının uğrak yerlerindendir.  Kayseri seyahatinizde camileri, türbeleri, şifahaneleri, çarşıları, kiliseleri mutlaka görmelisiniz. Kış aylarında kayak turizmi, yaz aylarında ise tırmanış meraklılarının uğrak mekânı olan Erciyes Dağı da tüm ihtişamı ile Kayseri’de sizi beklemektedir. Farklı tarihi dokuların bir arada bulunduğu ilimizde yer altı şehirlerini de ziyaret edebilirsiniz.

Kayseri pastırma ve sucuk yapımı ile Türkiye’de ilk sırada yer almaktadır. Bu nedenle ilimizdeki tatil veya iş görüşmelerinizden vakit ayırıp bu lezzetleri tatmalısınız. Kayseri mutfağından yağlama, nevhize tatlısı, mantı, pehlinin tatlısı ve birçok et yemeği yılın her döneminde şehirdeki restoranlarda ziyaretçilerin tadımlaması için pişirilmekte ve onların beğenisine sunulmaktadır.

Kayseri havalimanına inmeden önce otel rezervasyonlarınızı önceden yaptırmalısınız. Biletlerinizi tatilinizden birkaç hafta önce satın almalısınız. Aksi halde yaz kış yoğun turist alan Kayseri için bilet bulmanız çok güç olacaktır. Havalimanına inişiniz gerçekleştikten sonra yolcular için sunulan ücretli ve ücretsiz hizmetlerden güvenle faydalanabilirsiniz. Havalimanı terminalinde hizmet kalitesini artırmak için onlarca personel yolcular için hizmet vermektedir. Yıl boyu temiz ve hijyenik bekleme salonları, bakım odaları ve WC’ler ile yolcuların memnuniyeti sağlanmaya çalışılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir