Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Kayseri İstanbul Uçak rezervasyonu

Kayseri İstanbul Uçak rezervasyonu

Kayseri ilinden İstanbul’a gitmek için yapılacak uçak rezervasyonu için kişilerin farklı alternatifleri bulunmakta ve bunlardan bazıları diğerlerinden çok daha uygun fiyata yapılabilmektedir. Rezervasyon yapılması için kullanılacak farklı yöntemler ve yollar bulunsa da en güvenilir ve kısa olanı internet üzerinden yapılanıdır. Tercih edilecek olan hava yolu şirketinin resmi web sitesine giriş yapıldıktan sonra gereken adımlar yapılarak rahat bir şekilde rezervasyon işlemi yapılabilmektedir. Rezervasyon için tercih edilebilecek hava yolu şirketi sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Türk Hava Yolları başta olmak üzere Pegasus, Atlas Global ve Anadolujet gibi firmalardan rezervasyon yapılabilmekte ve böylece kısa bir sürede Kayseri’den İstanbul’a yolculuk yapılabilmektedir.

Kayseri ile İstanbul arasındaki yolculuk tercih edilebilecek hava yolu şirketlerinden bazıları yukarıda belirtilmiştir. Söz konusu firmaların tamamı iki kent arasında aktarmasız yani direkt uçuşlar yapmaktadır. Direkt yapılan uçuşlar hem daha kısa sürede tamamlanmakta hem de genellikle daha uygun fiyatlı olmaktadır. İki kent arasındaki yolculuk için Türk Hava Yolları tercih edildiğinde ödenmesi gereken bilet ücreti 352 TL’dir. Fakat bu rakam aynı gün ya da ertesi gün için alındığında geçerlidir. Bunun dışında erken olarak alınan biletlere ödenmesi gereken ücret 103 TL’ye kadar düşmektedir. Günlük düzenlenen seferlerin saatlerinden birisi kalkış 12:50 iniş ise 14:25’tir. Bunun dışında da firma tarafından düzenlenen farklı seferler bulunmaktadır.

Kayseri ve İstanbul arasında sefer yapan bir başka firma ise Pegasus’tur. Bu firma da gün içinde çok sayıda uçuş gerçekleştirmekte ve yapmış olduğu seferlerin bilet fiyatları değişkenlik göstermektedir. Sabah saatlerinde başlayan seferler günün geç saatlerine kadar devam etmektedir. Pegasus’tan rezervasyon yaptırmak isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret 252 TL iken biletin erken alınması yani erken rezervasyon yapılması durumunda ödenecek miktar 55 TL’ye kadar düşmektedir. Söz konusu ücret neredeyse otobüs bileti fiyatından dahi uygundur. Atlas Global tarafından yapılan uçuşların sayısı ise daha azdır. Haftanın beş günü yapılan seferlere ait fiyatlar 346 TL olup rezervasyonun erken yapılması durumunda 85 TL’ye kadar düşmekte ve yolcuların çok daha uygun fiyatlara seyahat etmesini sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir