Salı , Ekim 19 2021
Anasayfa / Uçak Firmaları / KLM Uçak firması kimindir?

KLM Uçak firması kimindir?

Dünyanın en eski havayolu firması olan KLM uçak firmasının Uzun adı Royal Ductch Airlines ya da Sahibi olarak bilinen Hollanda Kraliyet Havayolları olup 1919 yılında Hollanda Roterdam’da kurulmuş ve o tarihten beri hizmet vermeye devam etmektedir. Kurulduğu yılda aldığı ismi değiştirmeden yoluna devam eden firma 2004 yılında Air France havayolu şirketleri ile birleşerek Air France-KLM Grup çatısı altında uçuşlarına devam etmeye başlamıştır. Üyeleri arasında Aeroflot, Alitalia ve Delta Havayolları’nın da bulunduğu dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan SkyTeam’e 2004 yılında üye olmuştur. Geniş uçak filosuna sahip olan KLM ile 68 uzun, 77 orta menzilli dünya üzerinde toplam 145 ayrı noktaya tarifeli uçaklarla uçmak mümkündür.

Uçak Firmasının Merkezi

Merkezi Amsterdam Schiphol Havalimanı olan firma müşteri memnuniyeti odaklı uzman kadroya sahiptir. Uzman kadrosu sayesinde 2012 ve 2013 yıllarında Dünya Havayolları ödülleri arasında, En İyi Yer Hizmetleri Ekibi ve En İyi Kabin Ekibi ödüllerini almaya hak kazanmıştır. Uzun yıllar yaptığı tecrübeli uçuşların verdiği güvenle 2009 yılından beri İlham Veren Havayolu sloganıyla uçuş yapan firmadır. Kusursuz hizmeti ve güveniyle yolculuklarına devam etmektedir. Bu konuda yaptığı çalışmalar içerisinde Air France ve KLM, Boost Havayolları adında yeni bir şirket kurmuştur. Hizmetine ilk olarak kış sezonunda başlayacak olan bu yeni firma Paris Charles de Gaulle Havalimanı’ndan uçuşlarını gerçekleştirecektir. Yeni havayollarının ilk etapta Air France’den uçak kiralayacağı gelen duyumlar arasındadır.

Konforu, hizmet kalitesi ve yolcularına verdiği güvenle yoluna devam eden firma check-in, bagaj, koltuk seçimi, uçak içi hizmetleri gibi imkânlarıyla da diğer firmalardan ayrılmaktadır. KLM yolcuları, check-in işlemlerini internet üzerinden 30 saatten başlayıp 1 saate kadar online olarak yapılabilir, biniş kartını evden basabilirler. Firmanın web sitesinde bu konularla ilgili ayrıntılı olarak bilgi verilmektedir. Firmanın yolcuları 1 adet ve maksimum 12 kilo el bagajını ücretsiz taşıma hakları vardır. Belli bir ücret karşılığında istenilen koltuğu seçme hakkı da bulunmaktadır. Sağlık sebepleri veya dini hassasiyetten dolayı özel yemek istenmediği müddetçe uçaklarda ücretsiz yemek ve içecek servisi yapılmaktadır. Uçuştan 48 saat öncesine kadar seçimi yapılmak şartıyla a la carte menülerden seçim yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir