Pazartesi , Ekim 21 2019
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Koca Seyit Havalimanı Kuruluşu

Koca Seyit Havalimanı Kuruluşu

1997 yılında yapımı tamamlanan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı uçuş trafiğine açılmış, 2008 de genişletme, büyültme ve terminal binası ve yeni tesislerine 2008 yılında kavuşmuştur, 2010 yılına gelindiğinde geçici hudut kapısı ilan edilerek uluslararası uçuşlar başlamıştır. Balıkesir Havalimanı Bakanlar Kurulu kararı ile Çanakkale Savaşının unutulmaz kahramanlarından olan Koca Seyit’in adı verilerek Balıkesir Koca Seyit Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Balıkesir şehir merkezine 80 km uzaklıkta olan havalimanı Edremit’e 8, Burhaniye’ye 6 km uzaklıktadır, taksi ve toplu ulaşım araçlarıyla gidilen havalimanın da kendi imkanlarıyla gelenler için de 274 araçlık otopark bulunmaktadır.

Çanakkale ve İzmir’e de yakınlığıyla bilinen Koca Seyit Havalimanı, birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip beldeye de yakın. Kuvay-ı milliye ateşinin ilk başladığı yer olan Burhaniye’ye yakın olan havalimanı adı Koca Seyit gibi bir kahramanı taşıması ve Kuvay-i Milliye anıtı ile müzesini görerek bu hissiyatı yaşamak ve birçok ören yerini görmek isteyenlerin tercih ettiği bir adres. Mitolojik tarihte adı geçen ve birçok efsaneye evsahipliği yapan, oksijen deposu ve akıl almaz manzarasıyla özellikle yurt içi ve yurt dışından tatillerini tanrıların dağı olarak ta adlandırılan kaz dağları ve çevresinde geçirmek isteyenler için en yakın havalimanıdır.

Koca Seyit Havalimanında Türk Hava Yolları, Anadolu Jet ve Pegasus hava yolları tarifeli uçaklarıyla iç hatlar seferleri düzenlemektedir. Dış hat seferlerin de bu şirketlerin haricin de Germania Airlines ta tarifeli seferler düzenlemektedir. 2278 m2 iç hat dış hat ortak kullanımı olan terminalin iç hatlar bölümünde 21 adet check-in banko sayısı bulunmaktadır. 2 adet bilet satış ofisi, 2 hediyelik eşya satış standı, büfe, kafeterya ve 5 adet araç kiralama ofisi bulunmaktadır. 857 m2 olan dış hatlar kullanım alanında; 3 Bilet Satış Ofisi, 2 Hediyelik Eşya Satış,3 Satış Büfesi, Kafeterya ve 4 araç kiralama ofisi bulunmaktadır. Modern iç ve dış hat ortak kullanımlı terminaliyle, kusursuz pisti ve iniş kolaylığıyla ve birçok merkeze olan yakınlığıyla adından övgüyle bahsedilen bir havalimanıdır Koca SeyitHavalimanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.