Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Konya Ankara Uçak Bileti Fiyat Listesi

Konya Ankara Uçak Bileti Fiyat Listesi

Konya Havalimanı ile Ankara Esenboğa Havalimanı arasında gerçekleştirilen Konya Ankara Uçak Bileti seferler ile ilgili uçak bileti fiyat listesi hakkında detaylı bir araştırma yapıldığında farklı seçeneklerin bulunduğu görülmektedir. İki kent arasındaki uçuşlarda İstanbul Atatürk Havalimanı aktarma merkezi olarak kullanılmakta olup toplam yolculuk süresi bu merkezde yapılacak beklemelere bağlı olarak 3 saatten başlayarak 5 saate kadar çıkabilmektedir. Saat 04.50, 07.30 ve 13.50 gibi farklı zaman dilimleri içerisinde yapılan seferler için müşterilerden talep edilen bilet bedeli 330 lira ile 465 lira arasında değişkenlik göstermektedir. Iç Anadolu bölgesinde bulunan ve 31 ilçeye sahip olan Konya kenti birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için köklü bir tarihe sahiptir.

Karasal iklim koşullarının hüküm sürdüğü bölgeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi sonbahar ve ilkbahar ayları olsa da özellikle aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen Şeb-i Arus törenleri bölgeye önemli sayılabilecek derecede ziyaretçi çekmektedir. Bahsedilen organizasyon haricinde Beyaz Kiraz Festivali, Nasreddin Hoca Şenlikleri gibi etkinlikler de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Mevlana şehri olarak nitelendirilen bölgede görülmeye değer rotalar arasında Mevlana Müzesi, Selçuklu Devleti döneminden kalan ve Emir Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan bir eser olan Karatay Medresesi ve şehrin en yüksek noktası olması özelliğine sahip olan Alaeddin Tepesi bulunmaktadır.Bölgeye hızlı tren hatları sayesinde Ankara, Eskişehir ve İstanbul gibi noktalar üzerinden kısa sürede ulaşabilmek mümkün olmaktadır. İnsanlar genellikle Konya Ankara Uçak Bileti alarak Ankara’dan da Eskişehir’e trenle geçiyor.

Ülkemizin başkenti Ankara da oldukça köklü bir uygarlık tarihine sahip olup görülmeye değer pek çok tarihi ve kültürel noktaya ev sahipliği yapmaktadır. 1921 yılında açılan ve Anadolu’da daha önce hüküm süren devletler ile ilgili çeşitli dokümanların yer aldığı Anadolu Medeniyetleri Müzesi, 1920 yılında açılan ilk meclis binası ve Kurtuluş Savaşı Müzesi ile Ankara Kalesi, Atatürk’ün naaşının bulunduğu Anıtkabir görülmeye değer rotalar arasında bulunmaktadır. Ankara ekonomisinde arpa, buğday gibi tahıl ürünleri ile baklagiller gibi tarım ürünleri ile hayvancılık alanında tiftik keçisi üretimi büyük önem teşkil etmektedir. Sanayi sektöründe de imalat ve gıda sanayileri bölgede bulunan halk için istihdam kaynağı oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir