Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Kütahya ucuz uçak bileti

Kütahya ucuz uçak bileti

Kütahya, Uşak ve Afyon illerinin hava ulaşımını ortak olarak gerçekleştirmek için kurulan Zafer havalimanından Ülkemizin diğer bölgelerine yapılan uçuşlar genellikle İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak yapılmaktadır. Gerek yerli gerekse yabancı menşeli hava yolu taşımacılığı yapan firmalar tarafından seferler düzenlenen havaalanına gerçekleştirilen yolcu taşımacılığını cazip hale getirmek için Kütahya ucuz uçak biletlerinin nispeten ucuza satışının yapıldığı gözlemlenmektedir. Günümüzde daha çok iç hatlarda yolcu taşımacılığının yapıldığı havaalanından başta Almanya’nın çeşitli kentlerine olmak üzere birçok ülkeye yurt dışı hedefli uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. İstanbul Atatürk Havalimanı merkezli olarak yapılan yurt içi ve yurt dışı uçuşlar Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ülkemiz sanayi ve ticaretinde önemli bir yeri olan söz konusu üç ildeki iş adamlarının yoğun talepleri sonucu 2012 yılında kurulmuş olan Kütahya ucuz uçak bileti için kütahya havalimanı üç ilin yolcu trafiğini karşılamaktadır. Yılda 2 milyon yolcuya hizmet verebilecek kapasiteye sahip olan kurum Kütahya’ya 43 km, Afyon’a 60 km, Uşak’a 100 km uzaklıkta inşa edilmiştir. İş adamlarının zaman kazanmasına katkı sağlamanın yanında hac ve umre dönemlerinde İstanbul ve Ankara’da bulunan hava limanlarının yolcu yükünü hafifletmek gibi bir misyona da sahip olan mekanın bu amacı da başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği de gözlemlenmektedir. Ayrıca kaplıcalar başta olmak üzere bölge turizmine yaptığı katkılar da azımsanmayacak derecededir.

Uşak, Afyon ve Kütahya illerine yolculuk yapmak isteyenler uçak biletini ucuza alma amacı kadar dikkat çeken başka bir nokta ise bu bölgeye diğer illerden yapılacak Kütahya ucuz uçak bileti için hava yolu taşımacılığı için başka bir alternatifin bulunmaması konusudur. Eğer bu hava alanı yapılmamış olsa idi bölgeden yurt içi ve yurt dışına uçakla yolculuk yapmak isteyenlerin en yakın hava alanına ulaşmaları ciddi zaman kaybına ve ciddi ek maliyetlere katlanmalarına sebep olacaktı ki geçmişte bunun örnekleri çok yaşanmıştır. Üç saatlik yurt dışı yolculuk için ilave olarak en yakın uluslar arası havalimanına 4 – 5 saat karayolu yolculuğu yapmak gerektiğini düşünecek olursanız uçak biletlerinin oransal olarak hem daha ucuza geldiğini hem de bu yolculukların daha kısa bir zamanda gerçekleştirildiğini gözlemleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir