Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Lounge nedir ve neleri içerir

Lounge nedir ve neleri içerir

Lounge genel tabir ile bekleme salonu olarak ifade edilebilir, havalimanlarında bulunan loungelar uçak saatini bekleyen veya uçağı rötar yapmış olan yolcuların zaman geçirmeleri ve dinlemeleri için dizayn edilmiştir. Loungelarda gazete televizyon ücretsiz internet tablet gibi oyalanılabilecek araç gereçler yer alır, yolcuların havalimanlarında bekleme sürelerini kaliteli bir şekilde geçirmelerini amaçlayan bu salonların ücretleri de her işletmeye göre değişkenlik göstermektedir, Loungeler genellikle her yolcunun ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıştır, açık büfe yemek alanları, çocuk oyun alanları, dinleme alanları gibi pek çok opsiyonları bulunmaktadır, yolculuk öncesi rahatlamak ve uzun bekleme sürelerini iyi bir şekilde değerlendirmek isteyenlerin sıklıkla kullandığı bir uygulama olarak loungeler hemen hemen her havalimanında bulunmaktadır.

Uzun seyahatler yapan insanların sıklıkla kullandığı salonlar aktarmalı yolcuklarda ya da uçağın rötar yapması durumda beklenilmesi gereken o süreyi yolcu için daha verimli bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Lougne hizmetleri yolcunun uzun uçuş sürelerinden önce bir hotel odası konforunda beklemesini sağlamaktadır, hayatının büyük bir kısmını seyahatlerde geçiren insanlar için loungeler havalimanlarının olmazsa olmazı haline gelmeye başladı. 12 saatlik bir yolculuk yapacak olan yolcu uçaktan inemeyeceği, farklı bir ortama geçemeyeceği için yolculuğa başlamadan önce lounge da zaman geçirmeyi bir zorunluluk olarak görmeye başlıyor. B u durum doğal olarak salonlar arası rekabeti de doğuruyor.

Loungeler o uzun saatler boyunca yolculuk yapacak olan yolcunun kendilerini tercih etmesi için en iyi hizmeti vermeye çalışıyorlar, sonuç olarak yolcular lounge’un verdiği vaatlere göre onları tercih ediyor. Lougeların verdiği hizmetler de tabi ki tek tipde olmuyor, kendi içlerinde de VİP, business vs. gibi ayrımları oluyor, müşteriler burda kendine uygun ya da ihtiyacını karşılayan lounge tercih ediyor. Eğer çok fazla uçak seyahati yapmıyorsanız lounge sistemini duymamış olabilirsiniz, ama birgün yolcukluk yapacağınız zaman uçağınızın rötar yapması ya da havalimanına çok erken gitmek zorunda kaldığınız durumlarda zaman geçirebileceğiniz loungelerin olduğunu artık biliyorsunuz. Son olarak lounge kullanımı için gereken bazı prosödürler vardır bunlar da her lounge göre değişkenlik gösterebiliyor, loungelerin internet sitesinden kullanım için gereken evraklar, araç gereçler vs. yazmaktadır bunları yerine getirip gerektiği zaman bu loungelerden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir