Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Marmaris Gezilecek yerler ve otelleri

Marmaris Gezilecek yerler ve otelleri

Muğla Marmaris ilçesinde gezilecek yerleri nitelikte pek çok doğal, tarihi ve kültürel güzellikler mevcut olup güzel otelleri ile ilçenin pek çok bölgesinde keyifli vakit geçirebilmek mümkündür. Tarihe ilgi duyan konuklara hitap edecek nitelikte olan Marmaris Kalesi içerisinde Marmaris Gezilecek yerlerde Arkeoloji ve Tarih Müzesi yer almakta olup Hisarönü ve Burgazada gibi bölgelerden elde edilen buluntular müzede sergilenmektedir. Marmaris’te Bozburun Yarımadasının güneyinde yer alan Bozuk köyünde Loryma Antik Kenti bulunmakta olup bu antik kent gerek sarnıçları gerek kutsal alanları ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Antik kente uğramışken yakın mesafede bulunan Bozburun Yarımadasını da keşfetmek suretiyle yürüyüş yapmak ve bisiklet turu gerçekleştirebilmek mümkündür. Marmaris’te tarihi niteliğe sahip çok sayıda koy bulunmakta olup adının Bybassos Kralının kızına yönelik efsaneden geldiğine inanılan Kızkumu koyu, Karettakaretta kaplumbağalarının yoğun olarak yaşadığı ve üreme bölgesi olarak nitelendirilen İztuzu plajını kapsayan Dalyan koyu en dikkat çeken koylardır.

Tekne turları ile ulaşma imkanı olan ve Marmaris merkezine yakın bir konumda olan Kumlubük Koyu ve çam ormanları ile kaplı Bordübek koyu da sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen konuklara hitap edecek niteliktedir. Bordübet koyunda Gökova Körfezi manzarası da bulunmakta olup bu noktada bal, deniz ürünleri gibi yöresel tatları tadabilme ve satın alabilme imkanı sunulmaktadır. Kültür ve doğa turizmi haricinde Marmaris’te yer alan çok sayıda plajda Marmaris Gezilecek yerlerin arasında denizin keyfini çıkarabilmek ve özellikle de sıcak yaz günlerinde aranılan ferahlığa ve serinlemeye ulaşabilmek mümkündür. İlçenin en gözde ve rağbet edilen plajları arasında İçmeler Plajı, Cennet Adası Plajı, Turunç Plajı gibi noktalar yer almaktadır. Bu plajlarda su sporları yapma imkanı bulunmakta ve hoş bir manzara eşliğinde keyifli bir tatil yapabilmek mümkün hale gelmektedir.

Marmaris Gezilecek yerlerde özellikle yaz döneminde yoğun ilgi gördüğü için ve bölgenin kar marjı ile birlikte turizm potansiyelini artırma adına her bütçeye hitap edecek nitelikte, zengin menüler içeren ve kaliteli hizmet sunan son derece modern konaklama tesisleri inşa edilmiştir. Marmaris Beach Otelde standart ve deniz manzaralı çift kişilik ya da üç kişilik odalar ile birlikte süit odalar da bulunmakta olup otel gecelik fiyatları 105 liradan 250 liraya kadar çıkabilmektedir. Romance Beach Hotelde ise standart, deniz manzaralı ya da aile odası konseptleri yer almakta olup fiyatlar gecelik 430 liraya kadar çıkabilmektedir. Denize sıfır konumda bulunan otelin özel plajı da mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir