Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Muğla Dalaman Havalimanı

Muğla Dalaman Havalimanı

Oldukça köklü bir havalimanı özelliğinde olan Muğla Dalaman Havalimanı, 1976 yılı itibariyle inşaatına başlanmış ve 1981 yılı itibariyle inşaatı tamamlanmış bir havaalanıdır. Ulusal ve uluslar arası sivil hava trafiğine açık olan havalimanı, askeri uçuşlara da müsait olabilen bir havaalanı özelliğine sahiptir. Muğla ili esasında turizmde ön planda olan bir şehirdir. Bu durum bölgeye olan uçak seferlerinin sayısının artmasına neden olmaktadır. Uluslar arası uçuş seferlerinin düzenlenmesine müsait bir kapasitesi bulunan havaalanı, gerek personel kalitesi gerekse hizmet kalitesi açısından oldukça gelişmiş bir havaalanı özelliğindedir. 2400 civarında çalışanı bulunan havalimanı, şehir merkezine 6 km uzaklıktadır. Havaalanının şehir merkezine yakın olması beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Zira bu sayede şehir merkezinden havaalanı ulaşım oldukça rahat olmaktadır. Bu durumun doğal olarak Muğla Dalaman Havalimanı’nı tercih ederek uçak bileti satın alan yolcuların memnuniyet açısından önemli kazanımları da beraberinde getirmektedir.

Havaalanına ulaşım olanakları oldukça gelişmiş durumdadır. Bu noktada havaalanına hem otobüslerle hem de taksi işletmeleri aracılığıyla ulaşmak mümkün olmaktadır. Havaalanına gelen yolcular, pek çok farklı hizmete de ulaşmak konusunda avantajlıdırlar. Zira havalimanında gelen yolcuların araçlarını park edebilmeleri için otopark mevcuttur. Terminal binasını ön tarafında yer alan bu otoparkın yanında yolcuların ya da bekleyenlerin dinlenebileceği kafeler de mevcuttur. Bunun yanı sıra yolcuların bekleme durumlarında sıkılmamalarını sağlamak amacıyla park cafe gibi özel alanlar da havalimanı içerisinde yer almaktadır. Terminal binasına olan geçişlerin çok daha hızlı ve kolay olmasını sağlamak amacıyla, özel alanların oluşturulduğu Muğla Dalaman Havaalanı, uluslar arası hizmet kalitesinde hizmet sunan bir havalimanı özelliğine sahiptir.

Muğla Dalaman Havalimanı dış hat ve iç hatlarda hizmet sunma kabiliyetine sahip olan bir havaalanı özelliğindedir. Bu noktada her yıl çok sayıda yolcuya ev sahipliği yapan havalimanının, hizmet kalitesini sürekli olarak arttırdığını söylemek mümkün olmaktadır. Hem bina yapısı hem personel yapısıyla oldukça yüksek standartlara sahip olan havaalanı, kaliteli hizmetiyle adından sıkça söz ettirmeyi başarmış durumdadır. Muğla Dalaman Havalimanı’na 0252 281 13 48 telefon numarasından ulaşmak mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir