Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Muğla Gaziantep rezervasyon fiyatı

Muğla Gaziantep rezervasyon fiyatı

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Muğla ile Gaziantep arasında uçak ile seyahat etmek için yapılacak rezervasyonun fiyatı tercih edilecek hava yolu şirketine ve uçuş tarihine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca Muğla’da bulunan iki farklı havalimanından hangisinin kullanılacağı da fiyatları ciddi şekilde etkilemektedir. Rezervasyon yapabilmek için farklı yol ve yöntemler bulunmasına rağmen internet üzerinden yapılacak rezervasyon hem hızlı hem de güvenli olmaktadır. Bunun için öncelikle iki kent arasında sefer yapan hava yolu şirketlerinden bir tanesi tercih edilmeli ve daha sonrada o şirketin resmi web sitesine girilerek bilet alımı yapılmak suretiyle rezervasyon gerçekleştirilmektedir.

Muğla’nın Dalaman ve Bodrum ilçelerinde havalimanları bulunmakta ve insanlar bunları kullanarak Gaziantep’e seyahat edebilmektedir. Buralardan yapılan uçuşların tamamı aktarmalı olup iki merkez arasında direkt uçuş bulunmamaktadır. Bundan dolayı da insanların yolculukların normale göre biraz daha uzun sürmektedir. Bunun temel nedeni ise aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda aktarma merkezinde uçakların belli bir süre beklemesi ve diğer yolcuları almasıdır. Bundan dolayı da bekleme süresine bağlı olarak yapılacak olan seyahatin süresi normale göre çok daha fazla olabilmektedir. Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasus gibi firmaların tamamı iki kent arasında seferler düzenlemekte ve bunların bir kısmı aktarma için Ankara Esenboğa havalimanını kullanırken diğer kısmı ise İstanbul’da bulunan Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarını kullanmaktadır.

Bodrum’dan kalkan uçaklardan en uygun fiyatlı olan firma tarihe bağlı olarak farklılık göstermektedir. Günde beşten fazla sefer bulunurken bunlardan bazılarına ait bekleme süreleri çok fazla olduğu için tercih edilmemektedir. Anadolujet tarafından yapılan uçuşlarda fiyatlar 333 TL’dir fakat biletlerin erken alınması durumunda ödenmesi gereken ücret 89 TL’ye kadar düşmektedir. Üstelik bekleme süresi de sadece 55 dakikadır. Pegasus tarafından yapılan seferlerde ise bekleme süresi genellikle 2 saatin üzerindedir ve biletler için ödenmesi gereken en düşük miktar 120 TL’dir. Dalaman havalimanında ise fiyatlar yine benzer şekildedir fakat yoğunluğa bağlı olarak fiyatların değişmesi de söz konusudur. Bundan dolayı biletlerin erken alınması ve böylece de daha az ücret ödenmesi sağlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir