Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Muğla Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Muğla Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Pegasus, Atlas Global ve Anadolu Jet gibi havayolu firmaları tarafından gerçekleştirilen Muğla Trabzon uçuşlarında İstanbul noktası aktarma yeri olarak tercih edilmekte ve uçak bileti fiyatları arasında da ciddi derecede değişimler söz konusu olabilmektedir. Muğla kalkışlı Trabzon seferlerinde biletler 190 liradan başlayarak 515 liraya kadar çıkabilmektedir. Bahsedilen güzergahta yolculuk süresi 4 saatten 14 saate kadar çıkabilmekte olup bu duruma neden olan en büyük etken aktarma yerindeki bekleme sürelerinin değişkenlik göstermesidir. Ege ve Akdeniz bölgelerin kesiştiği bir noktada bulunan Muğla kenti daha çok turizmiyle ön plana çıkmakta olup özellikle yaz mevsimimde yerli ve yabancı turistler bölgeye akın etmektedir.

Kum, deniz ve güneş eşliğinde keyifli vakit geçirmek ve yorgunluk atmak isteyen konuklar Datça, Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi noktalara giderek eğlenebilmektedir. Deniz turizmi haricinde Bodrum ilçesinde bulunan Zeki Müren Müzesi ve Bodrum Kalesi gibi rotalar da kültür turizmi sevenlere hitap edecek özellikler barındırmaktadır. Ayrıca Fethiye ilçesinde gerçekleştirilen yamaç paraşütü ve rafting gibi aktiviteler de geçirilen tatili çok daha eğlenceli noktaya taşımaktadır. Bölge turizminin bu denli gelişim göstermesi modern ve kaliteli hizmet anlayışı içerisinde konuklarını ağırlayan otellerin açılmasını ve yöre halkı için istihdam fırsatı oluşmasını sağlamıştır. Turizm haricinde yörede tarım sektöründe meyve ve sebzecilik gibi faaliyetler de gelişmiş bir konumdadır.

Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ve çevre illere göre gelişmiş bir yapıya sahip olan Trabzon kentinde ise özellikle son dönemde Arap dünyasından turist akınlarının başlaması bölge ekonomisi için pozitif yönde gelişim sağlamıştır. Uzungöl başta olmak üzere pek çok yaylanın bulunduğu bölge doğal güzellikleri ile dikkat çekmektedir. Kültür turizmi seven konuklar için de Sümela Manastırı ve Atatürk Köşkü gibi seçenekler yer almaktadır. Yörede her mevsim yağışlı iklimin bulunması tarım alanında fındık ve çay gibi ürünlerin yetişmesini sağlamıştır. Kentte gelişen bir diğer sektör de balıkçılık olup bu durum yemek kültürüne de yansımış ve hamsi pilavı, buğulama gibi lezzetler Trabzon sofralarında yerini almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir