Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Muş Havalimanı Terminal Servisi

Muş Havalimanı Terminal Servisi

DHMİbünyesinde 1992 yılında seferlerine başlayan Muş Havalimanı günümüz istatistiklerine bakıldığında günlük yolcu transferi sayısı ile ivmeyi yükseklere taşımaktadır. Her gün özellikle Ankara ve İstanbul’a düzenli olarak seferler düzenlenmektedir. Terminal servislerinde 70 genel personel sayısı bulunan havalimanında teknik ve destek birimlerinde 12, temizli hizmetlerinde ise 22 personel görev almaktadır. Yıllık toplam yolcu sayısı 315.000 olan havalimanına toplamda 2000’in üzerinde uçak seferler düzenlenmektedir. Muş Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere iki ayrı alandan oluşmaktadır. İç hatlar 2490 m2’lik ölçüsü ile oldukça büyük bir ölçüye sahiptir. Sivil ve askeri iki ayrı havalimanı bulunan yerde rahat ve konforlu yolculuk deneyimi yaşanmaktadır. Muş Havalimanı’ndan yurtdışına gerçekleştirilecek olan seyahatlerde de personel ve yetkililer hizmetleri en iyi düzeyde gerçekleştirmektedir.

Güvenlik açısından son derece etkin olan havalimanı kontrol merkezleri tarafından maksimum düzeyde korunmaktadır. Şehir merkezine 17 km uzaklıkta olan havalimanından ulaşım taksiler, özel servisler ya da araçlarla mümkün olmaktadır. Yolcuların kullandıkları açık alanların toplamı 815 m2’dir ve araç kapasitesi 60 ve 4 adet de engelli park yeri olduğu belirtilmektedir. Güvenliği sağlayan itfaiye ve ambulans hizmetlerinin yanı sıra temizlik hizmetleri için süpürge, vakumlu pist süpürgesi de kullanılan araçlar arasında yer almaktadır. Apronları 18.720 metre kare olarak belirtilmektedir. Yolcu bilgilendirme hizmetleri ile Türkiye’nin en kaliteli havalimanları arasında yer almaktadır. 30 yıla yakın olarak devam eden uçuş deneyimleri ile en çok tercih edilen havalimanları arasında yer almaktadır.

Muş havalimanı danışma birimleri, alışveriş yapılacak marketleri, hediyelik eşya bölümleri ve yolcuların dinlenme alanları ile konforlu bir yolculuk imkanı sunmaktadır. Acil ihtiyaçların karşılanabileceği alanları, sağlık hizmetleri, yük ve kargo hizmetleri sayesinde Muş Havalimanı tercih edilen yerler arasında yer almaktadır ve “Yeşil Kurtuluş” unvanı aldığı projesi ile saygın bir konumdadır. Havalimanının 2016 verilerine bakıldığında bir yılda toplam 2535 uçağın sefer yaptığı ve 377.414 yolcunun da seyahat ettiği görülmektedir. Havalimanı uzman kadrosu ile güvenilir ve konforlu yolculuk için tüm hizmetleri en iyi biçimde sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir