Pazartesi , Eylül 27 2021
Anasayfa / Uçak Firmaları / MyCargo Airlines Hizmetleri

MyCargo Airlines Hizmetleri

MyCargo Airlines 2004 yılında ACT Havayolları ismi ile kurulmuş ve faaliyetlerine başlamış olup, 2006 yılında değişen ortaklık ile finansal bakımdan kuvvetli ve kalitesini artırarak ismini sektörde sağlamlaştırmıştır. İstanbul merkezli, dünya çapında faaliyet gösteren şirket, ACMI bazında büyük taşımacılık yapan firmalara ekstra kapasite sağlamak amacıyla uzmanlaşmış charter uçuşları ile pek çok alanda hizmet veren, özel bir hava yolu kargo şirketidir. Yönetim olarak ICAO, EASA, IOSA, ISO 9001:2008 ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yönetmeliği ve Talimatlarına da uygundur. Ayrıca 28.08.2008 tarihinde Türkiye’de IOSA tescilini alan ilk hava yolu kargo işletmesidir.

MyCargo Airlines Seferleri ve Hizmetleri

2011 yılında ACT Havayolları hisselerinin %49’u Çinli HNA Grubu tarafından satın alınmış, %50.9’u Dağlar Çizmeci ve Yavuz Çizmeci’de ve kalan %0.9 hisse de diğer Türk ortaklarında bulunuyordu. Bu ortaklık sonrasında şirketin ismi MyCargo Airlines olarak yenilenmiştir. Şirket, filosuna kattığı ‘Boeing 747’ diğer adıyla Jumbo Jet ile Türk Sivil Havacılığına bir ilki de yaşatarak farkını ortaya koymuştur. Bünyesinde 8 uçak bulunan şirkettir. Özel Kargo, Değerli Kargo, Tehlikeli Madde, Kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar, Canlı Hayvan ve İnsani Yardım Malzemesi gibi çok çeşitli kargoyu dünyanın her yerine taşır. Kısa süreli bildirimlerde dahi charter uçuşları ile taşımaktadır.

MyCargo Airlines şirketi charter operasyonlarında bilgi birikimleri, deneyimleri ve uçuş ekibi ile oldukça tecrübe sahibi ve iddialıdır. Şirket; çalışanlarına ve ortaklarına verdiği değer ve saygıyla, emniyetli, kaliteli, üretime teşvik ederek, özverili, başarıdan ödün vermeden güven duyulan bir şirkettir. Misyonu ile büyümeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Sunulan hizmetler, kalite ve güven açısından müşterilerin ilk tercihi olmaktır. Kararlılık ve istikrar ile birlikte karlılık ile büyümeyi hedeflemektedir.2007 yılında ACT Havayolları olarak mükemmel müşteri hizmetlerinden dolayı ‘Yılın Hava Kargo İşletmesi’ olarak prestijli SCATA – SupplyChainand Transport Avard (Tedarik Zinciri ve Taşımacılık) ödülüne layık görülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir