Salı , Mart 26 2019
Anasayfa / Uçak Firmaları / MyCargo Airlines Hizmetleri

MyCargo Airlines Hizmetleri

MyCargo Airlines 2004 yılında ACT Havayolları ismi ile kurulmuş ve faaliyetlerine başlamış olup, 2006 yılında değişen ortaklık ile finansal bakımdan kuvvetli ve kalitesini artırarak ismini sektörde sağlamlaştırmıştır. İstanbul merkezli, dünya çapında faaliyet gösteren şirket, ACMI bazında büyük taşımacılık yapan firmalara ekstra kapasite sağlamak amacıyla uzmanlaşmış charter uçuşları ile pek çok alanda hizmet veren, özel bir hava yolu kargo şirketidir. Yönetim olarak ICAO, EASA, IOSA, ISO 9001:2008 ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Yönetmeliği ve Talimatlarına da uygundur. Ayrıca 28.08.2008 tarihinde Türkiye’de IOSA tescilini alan ilk hava yolu kargo işletmesidir.

2011 yılında ACT Havayolları hisselerinin %49’u Çinli HNA Grubu tarafından satın alınmış, %50.9’u Dağlar Çizmeci ve Yavuz Çizmeci’de ve kalan %0.9 hisse de diğer Türk ortaklarında bulunuyordu. Bu ortaklık sonrasında şirketin ismi MyCargo Airlines olarak yenilenmiştir. Şirket, filosuna kattığı ‘Boeing 747’ diğer adıyla Jumbo Jet ile Türk Sivil Havacılığına bir ilki de yaşatarak farkını ortaya koymuştur.Bünyesinde 8 uçak bulunan şirket; Özel Kargo, Değerli Kargo, Tehlikeli Madde, Kolay bozulan, çürüyen, değer kaybına uğrayan mallar, Canlı Hayvan ve İnsani Yardım Malzemesi gibi çok çeşitli kargoyu dünyanın her yerine kısa süreli bildirimlerde dahi charter uçuşları ile taşımaktadır.

MyCargo Airlines şirketi charter operasyonlarında bilgi birikimleri, deneyimleri ve uçuş ekibi ile oldukça tecrübe sahibi ve iddialıdır. Şirket; çalışanlarına ve ortaklarına verdiği değer ve saygıyla, emniyetli, kaliteli, üretime teşvik ederek, özverili, başarıdan ödün vermeden güven duyulan bir şirket olmak misyonu ile büyümeye ve yenilenmeye devam etmektedir. Sunulan hizmetler, kalite ve güven açısından müşterilerin ilk tercihi olmak, kararlılık ve istikrar ile birlikte karlılık ile büyümeyi hedeflemektedir.2007 yılında ACT Havayolları olarak mükemmel müşteri hizmetlerinden dolayı ‘Yılın Hava Kargo İşletmesi’ olarak prestijli SCATA – SupplyChainand Transport Avard (Tedarik Zinciri ve Taşımacılık) ödülüne layık görülmüştür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.