Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Ordu-Giresun Havalimanı

Ordu-Giresun Havalimanı

Ordu ile Giresun arasında yer alan ve denizin doldurulmasıyla inşa edilen havalimanı bölgede bulunan insanlara hizmet vermekte olup buradan kalkan uçaklarla insanların yurt içindeki farklı noktalara çok kısa sürede gitmelerini sağlarken yurt dışına gitmek isteyenler için ise sadece aktarmalı uçuş seçenekleri sunmaktadır. Ordu-Giresun havalimanı Karadeniz Bölgesinde yer alan insanlar için son derece önemli bir işlevi yerine getirmekte ve bunu yaparken de havalimanı içerisinde vermiş olduğu hizmetler ile insanların çok daha rahat etmesini sağlamaktadır. Havaalanı içerisinde yer alan servislerden bir tanesi olan danışma sayesinde insanlar burada karşılaşmış oldukları sorunların çözümü hakkında bilgi alabilmekte ve buradan yapılan yönlendirmeler sayesinde sorunlarını çok kısa sürede çözerek sorunsuz bir yolculuk geçirmektedirler.

Ordu ile Giresun arasında yer alan havaalanından sadece iç hatlara doğrudan uçuşlar yapılmakta olup yurt dışına gitmek isteyenler için ise aktarmalı seçenekler bulunmaktadır. Söz konusu durumdan dolayı burada sadece bir tane terminal bulunmakta ve hizmetlerin tamamı buradan verilmektedir. Buranın toplam alan 20.000 m2’den fazladır ve bunun yaklaşık 3.500 m2’si iç hatlara hizmet verirken 4.200 m2’si ise dış hatlar için kullanılmaktadır. İlerleyen dönemlerde talep olması durumunda farklı düzenlemeler yapılabileceği ve alanların yeniden ayarlanabileceği yetkililer tarafından bildirilmektedir. Havaalanında yer alan iç hatlar terminal bölümünün yıllık yolcu kapasitesi 1 milyon iken aynı rakam dış hatlar terminali olarak kullanılan alan için de geçerlidir.

Burada yer alan havaalanında verilen hizmetlerden bir tanesi de araç kiralamadır. Bina içerisinde yer alan ya da anlaşmalı olan firmalara rahatlıkla ulaşılabilmekte ve böylece de araçlar havaalanına kadar getirilmektedir. Bunları kullanan yolcular dilemeleri halinde araçları yine havaalanında teslim edebilmektedir. Havaalanı binası içerisinde sağlık hizmetleri de verilmektedir. Söz konusu hizmetler sayesinde burada meydana gelebilecek herhangi bir sağlık sorununa anında müdahale edilmekte ve böylece insanların yaşamış oldukları bu sorun kısa sürede giderilmektedir. Ayrıca burada yapılan müdahalenin yetersiz kalması durumunda havaalanı içerisinde yer alan ambulanslar sayesinde en yakın sağlık kuruluşuna sevk edilebilmekte ve burada çok daha etkili müdahaleler yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir