Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Ortadoğu Gezilecek Yerler

Ortadoğu Gezilecek Yerler

Ülkemize yatkın olan kültürüyle seyahatlerde tercih edilen Ortadoğu gezilecek yerleri artık daha çok dikkat çektiği gibi en çok ziyaret ettiğimiz ülkeler genelde Ortadoğu ülkeleri olarak bilinmektedir. Öncelikle vereceğimiz listede kendi isteklerinize göre eleme yaparak programınıza yazmanızı tavsiye ederiz. Yazdığımız yerler sizin keyif yaşayacağınız alanlara uyumluluk göstermeyebilir. Önerdiğimiz yer hakkında ki bilgiyi de okuyarak listenize eklerseniz bir problem yaşamadan güzel bir seyahat planlaması yapabilirsiniz.

Ortadoğu ülkelerinden Dubai gözde mekanlar arasında yer alıyor, Duabi de gezilecek yerler olarak Burç Halife, Dubai çeşmesi ve ünlü alışveriş merkezi The Dubai Mall yer almaktadır. Ziyaretçilerin uğrak yerleri olarak buralara gezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tel Aviv şehri için gezilecek yerler için öncelikle Palmach müzesine gitmelisiniz. İsminin Tayalet olduğu yere giderek denizin keyfini çıkararak eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Turistlerin en çok gittiği yerlerin başında gelen bir diğer yer ise Jaffa Old City olan eski saat kulesidir. İran’ın başkenti Tahran’a ziyarete gidenler için en önemli yerlerlerden bazılarını sizlere paylaşacağız. Shah Abdul Azim Shrine, Emanzadeh Saleh, Sepahsalar Mosque bu üç yere giderek dini açıdan huzura ereceğiniz mekanlar olacaktır. Tarihi açıdan gitmeniz gereken yerlerde ise Golestan Sarayı, Sadabaad Palace ve harika köprüye bir sahip olan Tabiat Bridge mekanlara gideren İran hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ortadogu-gezilecek-yerler.jpg (704×528)

Lübnan’ın başkenti Beyrut da gidilecek yerler bakımından zengin bir şehir. İlk olarak Beyrut Ulusal müzesinden başlangıç yapabilirsiniz.Şehrin merkezinde yer alan Mohammad Al-Amin camisindeki cami motifleri ve mimarisi ile Osmanlı mimarisinden esinlenilmiş olan muazzam görüntülere tanık olabilirsiniz. Özellike gitmeniz gereken yerler arasında Mim müzesi de yerini alması gerekiyor. Beyrut Ulusal müzesinin karşı sokağında bulunduğu için sırayla gitmeniz de fayda var. Böylelikle ulaşım noktasında da iyi bir şekilde hareket alanı sağlayabilirsiniz. Son olarak önereceğimiz ülke Katar olabilir. Başkenti olan Doha şehri mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Önemli yerlerini sıralayacak olursak, İslam Sanatları Müzesi, Souq Waqif burası manzaralı bir yürüyüş yeri olarak ilgi çekmektedir. The Corniche ve Aspire Park ise doğayı sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gerekmektedir. Ayrı Arap halkının en iyi yanlarından biri maddi açıdan oldukça zengin oldukları için belli başlı noktalarda doygunluğa ulaşmışlardır. Ve bu bina yapılarında hiç bir şeyden kaçmadan tüm detayları gördüğünüzde daha net anlayabilirsiniz. Kötü tarafı olarak ise yiyecek ve ulaşım noktasında pahalı bir şehir olduğu için bu konuda sizi zor bir duruma sokabilir.

Makale içerisinde yer alan ülkeler ve şehirlere giderek güzel bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Yazılan şehirlerde sadece yazılan yerler değil bir çok tarihi bina ve doğa manzaralı yerlerde bulunmaktadır. Biz en çok tercih edilenleri yazarak bir liste oluşturmak istedik. Sitemizde ki tüm yazıları takip ederek seyahatiniz öncesi tamamen hazır bir hale gelebilirsiniz.