Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Pegasusun Erzincan İzmir uçak seferleri başladı

Pegasusun Erzincan İzmir uçak seferleri başladı

İstanbul merkezli düşük maliyetli havayolu firması olan Pegasusun ülkemizin farklı illeri arasında uçak seferleri bulunmaktadır. Doğu Anadolunun gözde kenti Erzincan ile Egenin incisi İzmir arasında da yeni seferler başladı. 2018 yılının Haziran ayı itibari ile ülkemizin önde gelen firmalarından olan Pegasusun haftanın üç gününde yapılması planlanan Erzincan ile İzmir arasındaki uçuşları gerçekleştirmek için start verilerek ilk seferleri başladı. İki şehir arasında karşılıklı olarak yapılması planlanan bu tarifeli uçuşların ilki İzmir Adnan Menderes Havalimanından öğleden sonra saat 16.15’te havalanan uçak ile başlatılmış oldu. Saat 16.15’de Adnan Menderes Havalimanından havalanan uçak 2 saat 5 dakikalık aktarmasız yolculuk ile Erzincan Havalimanı’na iniş yapmıştır.

Erzincan İzmir uçak seferleri: Gezilecek Çok Yer Var

140 kişilik yolcusu ile havalanan uçak direk olarak yaptığı yolculuk ile 18.20’de Erzincan’a ulaşmış oldu. Karayolu ile en az 14 saat sürecek olan bu yolculuk havayolu sayesinde 2 saat 5 dakikada gerçekleştirilmiş olacak. İlk seferin ardından Erzincan Havalimanına iniş yapan uçak aprona girerken iki itfaiye aracının püskürttüğü suyun altından geçerek ilk uçuşunu kutladı. Ramazan Bayramında ilk seferini gerçekleştiren firmanın pilotu ve kabin ekibi Erzincan Havalimanı Müdürü Levent Akkuş ve idareci kadrosu tarafından çiçeklerle karşılandı. Havaalanı personeli tarafından uçakta bulunan yolcu ve personele bayramlık şeker ve çikolata ikramında bulunuldu. Haftanın 3 günü gerçekleştirilecek olan seferlerin ikisi hafta içi Salı ve Perşembe günleri yapılırken diğeri ise hafta sonu Cumartesi günü yapılacaktır.

Pegasus havayolu şirketinin aktarmasız Erzincan İzmir uçak seferleri  başlamadan önce iki kent arasında Anadolujet ve Türk Hava Yolları’nın aktarmalı uçuşları bulunmaktaydı. Bir aktarmalı olarak gerçekleştirilen uçuşlar 3 saat 45 dakika ile 6 saat 50 dakika arasında değişmektedir. Aktarmalar İstanbul Sabiha Gökçen veya İstanbul Atatürk Havalimanları üzerinden yapılmaktadır. Yolculuğun süresi aktarmanın yapıldığı meydanlardaki bekleme süresine göre değişmektedir. Bekleme süreleri 3 saat 55 dakika ile 1 saat 5 dakika arasında farklılık göstermektedir. Karayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler bilete 120 TL ödemesi gerekirken erken vakitte uçak bileti alanlar bu fiyata denk veya daha ucuza havayolu yolculuğu yapma fırsatı yakalayabilmektedir. Direkt olmayan uçuş fiyatlarının daha yüksek olacağını akıldan çıkarmadan Pegasusun aktarmasız seferlerinden bilet almaya özen gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir