Pazartesi , Ekim 21 2019
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Planlı Rezervasyon yaptırmalısınız

Planlı Rezervasyon yaptırmalısınız

Önünüzde uzun bir süre varsa bile o süre gelmeden önce planlı bir şekilde erken rezervasyon yaptırmalısınız sebebi ise o gün iptal bile etmeye kalksanız biletinizi cuzi miktarla iptal edebiliyorsunuz. Bu araştırma yapılırken hangi firmaların sefer düzenlediği, uçak seferlerinin aylık ya da haftalık periyodlar arasında ne kadar değişim gösterdiği bilinmeli ve ona göre plan yapılmalıdır. Ayrıca uçuşlarda aktarma yapılacak ise bu aktarma noktalarından da başka havayolu şirketlerinin aynı rota için düzenlediği uygun fiyatlı seferleri bulunarak daha ucuz bilet bulunabilir. Eğer erkenden bilet alarak tatil planları ya da diğer harcamalar için önemli bir bütçe ayırmak isteniyorsa varılmak istenen noktaya farklı rotalar üzerinden ya da farklı havalimanlarını kullanarak da daha uygun fiyata ulaşılabilir. Böylece hem tatil planları aylar öncesinden belirlenmiş olur ve de son anda meydana gelen artışlardan etkilenmeyerek varılmak istenen noktaya daha cazip fiyatlarla ulaşmak mümkün hale gelir.

Yurtiçi ve yurtdışı sefer düzenleyen havayolu şirketlerinin fiyatlandırma politikası gidilecek noktaya, sefere çıkılacak mevsimin yoğun olup olmadığına ve de artan ya da azalan müşteri taleplerine göre değişebilmektedir. Bu değişimleri takip etmenin en kolay yolu firma kampanyalarından haberdar olmak için havayolu şirketlerinin kurumsal sitelerine ve bilet satışı yapan arama motoru sitelerine üyelik kaydı oluşturmaktır. Böylece ulaşım masrafları için ayrılan kaynak azalacak ve bu kaynak diğer masraflar için harcanarak daha keyifli ve kaliteli bir tatil geçirmek mümkün hale gelecektir. Genel olarak yoğun uçuşların yaşandığı sezonlarda bilet almaktan kaçınılmalıdır. Bilet fiyatları hafta sonu yapılan planların artış göstermesi nedeniyle genellikle Cuma günleri en yüksek seviyededir. Hafta ortası ya da Pazar günü gibi zaman dilimlerinde alınacak biletler daha cazip fiyatlardan alınabilmektedir.

Eğer rezervasyon yapılacak seferlerde eğer son koltuklar kalmış ise bu koltukların fiyatları da anormal sayılabilecek miktarda artış gösterebilmektedir. Bu koşullar haricinde promosyon, ekonomi ya da business seferi bilet fiyatları da havayolu şirketleri arasında farklılık göstermektedir. Yine genel olarak bakıldığında erken rezervasyon ile bilet almak için en uygun sürenin de minimum 3 ile 4 ay sonraki uçuşlar için olması gerektiği göz ardı edilmemelidir. Bu bağlamda erkenden bilet alarak tatil ya da uçuş planlaması için doğru bir hamle yapılmış olur. Özellikle yurtdışı seferleri için bilet alınacak ise en az 10 gün boyunca bilet fiyatları günlük olarak takip edilmeli ve aradaki değişim göz önüne alınarak rezervasyon yapılmalıdır. Yine seyahat yapılacak tarihleri de esnek tutarak daha uygun fiyata bilet bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.