Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Rusya gezilecek yerler ve fiyatlar

Rusya gezilecek yerler ve fiyatlar

Çok uzun tarihi geçmişi olan ülkeler arasında bulunan Rusya birçok tarihi eserin yanı sıra Rusya’da  gezilecek yerleri ve doğal güzellikler de bulunmakta ve buraları gezerken ödenmesi gereken ücret değişkenlik göstermektedir. Karadeniz’in kuzeyinde yer alan Rusya özellikle kışlarıyla bilinmekte ve insanlar kış mevsiminde oluşan doğal güzellikleri görmek için bu ülkeye gitmektedir. Doğal güzelliklerinden önce bazı kentlerde bulunan tarihi yapılar insanların daha fazla ilgisini çekmekte ve öncelikle buralar ziyaret edilmektedir. Rusya denilince akla ilk gelen Kremlin Sarayı ve bu sarayın bulunmuş olduğu Kızıl Meydandır. İnsanlar Rusya’ya gezi amaçlı geldiğinde ilk durakları genellikle Moskova olmakta Moskova’da da ilk buralar ziyaret edilmektedir. Farklı mimari yapısıyla görenlerde hayranlık uyandıran bu eserler yıl içinde milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Rusya gezilecek yerler ve fiyatlardan biri de Moskova’da bulunan bir başka eser ise Moskova Metrosudur. Sovyetler zamanında inşa edilen metrolar oldukça büyüktür bunun amacı ise savaş sırasında sığınak olarak kullanılmasının amaçlanmasıdır. Söz konusu yerler mimari açıdan oldukça etkileyici olmasının yanında geniş bir ulaşım ağı sağlamasıyla da dikkat çekmektedir. Her durağın ayrı ayrı görülmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir. VoskreseniaKhristova Kilisesi de gezilecek bir başka önemli noktalardan birisi olarak dikkat çekmekte ve gece ayrı gündüz ayrı güzellikte şehri süslemektedir. İçerisinde bulunan motifler ve resimler insanları oldukça etkilemekte olup bol bol fotoğraf çekmelerine neden olmaktadır. Işıltılı görüntüsü ile herkesi etkileye kilise gün içinde ziyarete açılmakta ve giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Rusya gezilecek yerler ve fiyatlar birçok mekan bulunmakta olup bunları gezmek için çok yüksek bütçelere gerek yoktur. Normal seviyelerde kabul edilen fiyatlar sayesinde herkes rahatlıkla buraları gezebilmekte ayrıca geniş metro ağıda bunu daha da kolaylaştırmaktadır. Doğal güzellikler arasında birçok doğa parkı bulunmakta ve buralarda vahşi yaşam daha yakında izlenebilmektedir. Bunlar arasında en fazla ziyaret edilen Stolby Milli Parkı olup her yıl çok sayıda turist buraya gelerek ziyaret etmektedir. Ayrıca kent merkezlerinde bulunan restoran ve kafelerde de insanlar zaman geçirebilmektedir. Buralarda ödenmesi gereken ücretler farklılık göstermekte ve restorana göre değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir