Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Şanlıurfa Ankara uçak bileti ara

Şanlıurfa Ankara uçak bileti ara

İslam tarihinin ilk üniversitesinin bulunduğu ve özellikle yemekleri ile dikkat çeken Şanlıurfa ilinden başkent Ankara varışlı bir uçuş gerçekleştirecekseniz uygun fiyatlı Şanlıurfa Ankara uçak bileti için internet üzerinden arama yapabilirsiniz. Böylece çok daha kısa zamanda çok daha fazla veriye ulaşmış olur ve Şanlıurfa – Ankara yolculuğunuzun tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Madem Şanlıurfa dedik o halde kısaca bir Şanlıurfa tablosu çizelim.

• Yemekleri
Özellikle çiğ köfteleri oldukça ünlüdür. Hatta bunun üzerine şehirde dolaşan rivayetler bulunmaktadır. Bir diğer yemekleri ise kendi usullerinde hazırladıkları ve ustaca yaptıkları Kuzu Ciğer’dir. “Yiyenin tadı damağında kalır, yemeyense pişman olur.” derecesinde bir lezzettir. Sunumunu da kendilerine özgü bir tavırla yapmayı ihmal etmezler. Ve tabi ki isot. %100 doğal olmasından mı bahsedelim yoksa Şanlıurfa sıcağında kavrulduktan sonra zeytinyağı ile renginin koyulaştırılmasından mı bilemiyoruz ama bildiğimiz tek şey neredeyse her yemeğe çok yakıştığı ve fazlasıyla sağlıklı bir baharat olduğudur. Şanlıurfa Ankara uçak bileti alarak en güzel yemeklerini yiyebilirsiniz.

• Gezilecek yerleri
12.500 yıllık tarihi ile tüm ezberleri bozan Göbeklitepe’yi mutlaka görmeniz gerekir. Ayrıca Hz. İbrahim’in hikayesinin geçtiği yer olarak da bilinen Balıklı Göl hem inanış açısından hem de görsel zarafeti ile sizlere hitap edecek cinstendir.
Şanlıurfa aynı zamanda “Peygamberler Şehri”dir ve Hz. Eyyup, Hz. Şuayip, Hz. Elyesa, Hz. Lut, Hz. Musa ve Hz. Yakup’un burada çiftçilik yaptığı bilinmektedir.

Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Şanlıurfa’yı bu kadar anlattıktan sonra bir de Ankara’yı anlatalım. Bir toplu cesaret öyküsü ve kahramanlık eseri olduğu ile başlayalım. Onca fedakarlığın sonucu olarak bugün hala dimdik ayakta duran bu şehir, evrensel bir isim taşımaktadır. Sebebini burada uzun uzun anlatmayacağız ama Türk’ün ve Türklüğün en önemli nişanlarından bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden de içerisinde bir çok tarihi eser ve Ata’nın huzura ulaştığı Anıtkabir bulunmaktadır. Eğer kısa bir iş gezisi için dahi Ankara’ya geliyorsanız Ata’yı mutlaka ziyaret edin ve sayesinde kazandıklarımızı bir kez daha hatırlayın. Ankara… Adı tarihi ile bütünleşmiş ve bir hayalin gerçek olduğunun en net kanıtı olan şehir… Şanlıurfa Ankara uçak bileti ile hayalinizi gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir