Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Sapanca Restoranları ve Piknik yerleri

Sapanca Restoranları ve Piknik yerleri

Sapanca günübirlik veya hafta sonları tatil yapmak amacıyla gelen konukların uğrayabileceği pek çok restoran ve piknik yeri mevcuttur, Sapanca Göl Evi restoran, Sapanca Gölünün kıyısında yer almakta olup kaliteli ve deneyimli ekibinin sunduğu 7 farklı menüsü ile misafirlerini ağırlamaktadır. Kıyı Kafe Restoran ise sabah kahvaltılarında müşterilerine açık büfe hizmeti vermekte bunun yanı sıra öğle ve akşam yemekleri menüleriyle de kaliteli bir servis sağlamaktadır. İçerisinde barındırdığı yürüyüş parkuru ve futbol sahası ile misafirlerine spor yapma imkanı sağlayan Natürköy Sapanca isimli restoran ise doğa ile iç içe bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca bu mekanda nişan, düğün gibi etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

Sapanca yer alan bir başka restoran ise Gülizar Restoran olup bu mekan öğlen ve akşam yemeği menüleriyle dikkat çekmekte ve bölgeye gelen misafirler tarafında rağbet görmektedir. Lezzetli menülerin hoş bir şekilde sunum edildiği Gülizar Restoran, doğanın merkezi bir konumda bulunduğundan bölgeye gelen konukların aradığı huzuru ve sakinliği elde edebilmesini sağlamaktadır. 2006 yılından günümüze misafirlerini ağırlayan Green Blue Restoran ise Kırkpınar mevkiinde yer almakta olup zengin içeriğe sahip, lezzetli yemek menüleri ile ön plana çıkmaktadır. Sapanca bölgesinde piknik yapılabilecek alanlar da mevcut olup en popüler yer ise Sapanca Gölü çevresi olmaktadır. Piknik haricinde göl içerisinde tekne turu, yürüyüş, bisiklet turu ve akşam yemeği gibi aktiviteleri de gerçekleştirmek mümkündür.

Sapanca’nın köylerinden olan ve doğal güzellikleri ile son dönemlerde kısa süreli ziyaretlerde ön plana çıkan Maşukiye’de ise piknik yerleri mevcut olup bu bölgede ailece keyifli vakit geçirebilmek mümkündür. Kartepe’ye yakın bir noktada bulunan Maşukiye köyünde canlı alabalık restoranlarında balık keyfi yapabilmek, fotoğraf çekebilmek, salıncakta sallanma ile atv turu yapabilme imkanları da yer almaktadır. Maşukiye’de yapılacak mangal keyfi ile birlikte bol bol fotoğraf çekilerek, lezzetli bir çay eşliğinde huzur dolu bir gün yaşanabilmektedir. Sapanca’da piknik yapma imkanı bulunan bir tesis olan Kardeşler Piknik Yeri ise trafikten ve gürültüden uzak bir konumda yer almaktadır. Mangal keyfinin yanı sıra güneşlenme şansının da bulunduğu tesiste güzel bir haftasonu geçirebilmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir