Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / SAS Havayolları Sahibi ve Kuruluş Bilgileri

SAS Havayolları Sahibi ve Kuruluş Bilgileri

İskandinav Havayolları ya da bilinen adı ile SAS Havayolları firması Avrupa’nın önemli şirketleri arasında bulunmakta ve bundan dolayı da firmanın kuruluşu ile kime ait olduğu gibi konular hakkındaki bilgi insanlar tarafından merak edilmektedir. SAS Havayolları oldukça köklü bir firma olup 1946 yılında aynı ismi taşıyan bir şirket tarafından kurulmuştur. Söz konusu şirketin yönetimde şuanda Fritz H. Schur, MatsJansson gibi isimler bulunmakta ve bu kişiler şirketi yönetmektedir. 1946 yılından beri hizmet veren firma çok uzun yıllar önce kurulmuş olmasından dolayı zaman içinde emin adımlarla büyümeyi başarmıştır. Tüm İskandinav ülkelerinde faaliyet gösteren firmanın merkezi ise İsveç’in başkenti olan Stockholm’de bulunmaktadır.

SAS Havayolları firması özellikle İsveç, Norveç ve Danimarka’da faaliyet göstermekte olup buradaki yolcuları istedikleri yerlere taşımaktadır. Firmanın oldukça büyük bir filosu bulunmakta ve filosunda toplamda 148 uçak bulunmaktadır. Bunların sayısı zaman içinde artabilmektedir. Bahsedilen uçaklar ile dünyanın farklı 150’den fazla noktasına uçuşlar yapan firmanın çok ciddi bir müşteri kitlesi bulunmaktadır. Farklı iştiraklerle de hizmet veren firma bu yönüyle de oldukça başarılı sonuçlar elde etmektedir. İskandinav ülkeleri dünyanın en mutlu ve huzurlu bölgesi olarak gösterilmekte ve burada yaşayan insanlar büyük bir refah içinde yaşamaktadır. Buna bağlı olarak da uçaklarla seyahat eden kişi sayısı fazla olmakta ve söz konusu durum firmaya olumlu olarak yansımaktadır.

İsveç’in nüfusu yaklaşık 10 milyondan biraz daha yüksektir ve ülke içerisinde gezilecek çok fazla nokta bulunmaktadır. Kendine has bir mimarinin kullanıldığı yapılar özellikle dikkat çekmektedir. Bu şekilde yapılmış olan çok sayıda kilise ve katedralin bulunduğu ülkede ayrıca kütüphane ve müze binalarında da aynı mimariyi görmek mümkündür. Söz konusu müzelerden bir tanesi olan Vasa Müzesi ülkenin en önemli kültür noktalarından birisi olarak dikkat çekmektedir. SAS Havayolları  ile bu kültürel yerleri görebilmeniz mümkün. Binanın dış kısmında kullanılan süslemeler, bina içinde sergilenen eserler kadar dikkat çekmektedir. İsveç’e gezi amaçlı gelen kişiler tarafından mutlaka ziyaret edilen bu müzede denizcilik ve deniz ile ilgili eserler sergilenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir