Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Saudi Arabian Airlines Ne Zaman Kuruldu?

Saudi Arabian Airlines Ne Zaman Kuruldu?

Saudi Arabian Airlines ya da bilinen diğer adıyla Saudia dünyadaki en önemli havayolu firmalarından biri olup birçok kullanıcı tarafından ne zaman ve kim tarafından kuruldu soruları merak edilmektedir. Saudi Arabian Airlines ne zaman kuruldu sorusuna verilecek cevap ise 1945 senesi olup firmanın geçmiş oldukça eski yıllara dayanmaktadır.

Suudi Arabistan Krallığı yerel havayolu firması olarak kurulmuş olan şirket 95 üzerindeki noktaya seferler gerçekleştirmektedir. Bünyesinde son derece modern ve güvenli uçaklar bulunduran firmanın uçak içi ikramları ve konforu da uzun yolculuklarda bile yolcularına keyifli anlar yaşatmak için özel olarak sunulmaktadır. 1945 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Franklin Roosevelt’in Kral Abdülaziz’e hediye ettiği DC-3 HZ-AAX ile kurulmuş olan firma günümüzde dünyanın en iyi ve önemli havayolu firmalarından biri olarak bilinmektedir. Sürekli olarak gelişenve filosuna yeni uçaklar ekleyen şirket destinasyon sayısını da artırmaktadır. İstanbulçıkışlı olarak Suudi Arabistan’da 7 noktaya seyahat gerçekleştirebilen firma ile aynı zamanda Uzakdoğu ve daha birçok noktaya da aktarmalı ya da aktarmasız uçuşlar gerçekleştirebilmek mümkündür.

Orta Doğu’nun En Önemli Havayolu Firması

Orta Doğu’nun en büyük ve önemli havayolu firması olarak bilinen Saudia, Suudi Arabistan için oldukça önemli bir gelir kaynağıdır. Saudi Arabian Airlines içerisinde Air France, Alitalia, KLM ve Delta Airlines gibi ünlü havayolu firmalarının da yer aldığı SkyTeam üyesidir. Bu üyelik sayesinde de birçok havayolu firması ile birlikte çalışmakta olup dünyanın neredeyse her noktasına aktarmalı uçuşlar kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Saudi Arabian Airlines lüks araçlar ile hizmet sağlar. Ayrıca sunduğu konforlu şartlara rağmen zaman zaman yaptığı kampanyalarla yolcularına oldukça uygun fiyatlara uçuş imkanı sunmaktadır. Alfursan adındaki şirketin havayolu programına üye olunarak da uçuşlardan mil toplanır. Puan kazanmak gibi haklardan yararlanılarak sonraki uçuşlarda bu toplanan miller kullanılabilmektedir. Firmanın ucuz uçak bileti kampanyalarından yararlanabilmek için bilet fiyatları düzenli olarak kontrol edilmeli ve tatil sezonları dışındaki sezonlarda bilet bakılması yararlı olabilmektedir. Ayrıca alınacak biletin en az 2 ay öncesinden rezervasyonunun yapılması da büyük bir tasarruf sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir