Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Siirt Ankara Uçak Biletleri Ne Kadar

Siirt Ankara Uçak Biletleri Ne Kadar

Siirt Havalimanından Ankara Esenboğa Havalimanı rotasına uçak yolculuğu yapmak isteyen yolcular iki kent arasında uçuşlar bulunmadığı için uçak biletleri ne kadar diye bakıldığı zaman Siirt kentine yakın bir noktada bulunan Batman kentinden 165 lira bedel ödeyerek Ankara kentine ulaşmak mümkün olmaktadır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan ve topraklarının büyük bir kısmı dağlık olan Siirt kenti Mardin ve Şırnak gibi illerle komşu konumundadır. Oldukça sert bir iklime sahip olan kente karayolu ve Diyarbakır ile Batman rotasından demiryolu ulaşımı ile gidebilmek mümkündür. Sert iklim nedeniyle tarım alanında istenen verimin alınamadığı Siirt yöresinde özellikle Gap Projesi ile birlikte tarımsal alanında istenen verimlere ulaşılmaya başlanmıştır.

Bölgeyi ziyaret eden konuklar için Bittim Sabunu, Fıstık ve Jirkan Kilimi gibi ürünler satışa sunulmaktadır. Yörede yer alan önemli turistik noktalar arasında Ulu Cami, Veysel Karani Hz. Türbesi, romatizma ve deri hastalıklarına iyi gelen Sağlarca Kaplıcası ile Cema ve Herekol gibi yaylalar bulunmaktadır. Bölge yemek kültüründe ise perde pilavı ve Siirt büryani gibi yiyecekler bulunmaktadır. Siirt’te yapılan aktiviteler arasında ise Nevruz Bayramı, Hıdırellez Bayramı, Veysel Karani Hz. Anma Töreni bulunmaktadır. Alternatif etkinlikler olarak ise rafting ve yamaç paraşütü gibi faaliyetler gerçekleştirilmektedir. Bölge ve civarında yaşanan güvenlik sorunları turizm sektöründe istenen gelişmelerin önünü tıkamıştır.

Başkent AnkaraCumhuriyet dönemi ile birlikte pek çok yeniliğin ve gelişimlerin meydana geldiği sembol kent olmuştur ve o dönemden günümüze kadar yapılan yatırımların etkisiyle ülkenin en büyük ikinci kenti seviyesine yükselmiştir. Karasal iklimin bulunduğu yörede tarım alanında Konya ili birlikte yoğun bir şekilde tahıl ürünleri üretimi yapılmaktadır. Hayvancılık sektöründe ise pek çok kesim tarafından bilinen Tiftik Keçisi ön plana çıkmaktadır. Memur kenti olarak bilinen şehirde farklı iş kollarında yapılan girişimler ile birlikte sanayi üretimi de günden güne artış göstermiştir. Kentin başkent özelliğine sahip olması metro, hızlı tren, havalimanı gibi ulaşım altyapılarının gelişmesini sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir