Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Sinop Havalimanı Bilgileri

Sinop Havalimanı Bilgileri

Karadeniz Bölgesinin şirin kentleri arasında yer alan Sinop içerisindeki havalimanı kullanılarak yurt içindeki farklı noktalara kısa sürede ulaşabilen insanlar böylelikle çok büyük bir kolaylık yaşamaktadır. Sinop Havalimanının özelliklerini merak eden kişiler buranın resmi web sitesi üzerinden buraya ait bilgileri rahatlıkla görebilmekte ve buna göre burayı kullanma kararı verilmektedir. Sinop’ta yer alan havaalanı 1993 yılında yapılmış ve hizmete açılmıştır. Havaalanı içerisinde birisi iç hatlar diğeri dış hatlar olmak üzere iki farklı terminal bulunmakta ve insanlar buralardan uçuşlarını yapmaktadır. Havaalanının terminal alanlarının toplamı 12.700 m2’dir ve bu alan içerisinde insanların ihtiyaç duyabileceği farklı hizmetler verilmektedir. Terminaller içerisinde yolcuların uçuşlarla ilgili kullanabileceği check in bankoları, bagaj konveyörleri, metal detektörleri ve X-Ray cihazları bulunmaktadır. Söz konusu cihazlar ve bölümler tamamen uçuşlarla ilgilidir.

Sinop Havalimanı içerisinde yer alan farklı hizmetlerden birisi olan danışma hizmetleri sayesinde insanlar yaşadıkların sorunların çözüm yolları hakkında bilgi alabilmekte ve buna bağlı olarak da sorunlar çok kısa sürelerde çözülmektedir. Danışma ayrıca bina hakkında da bilgi vermekte ve insanların aradıkları bölümlerin yerleri ile ilgili olarak gereken yönlendirmeleri yapmaktadır. Burada yer alan bir başka hizmet ise araç kiralama olup bu hizmet için bazı firmalar araçları havalimanına kadar getirmekte ve teslimini de yine buradan almaktadır. Dolayısıyla kişiler seyahatleri boyunca farklı bir ulaşım aracına neredeyse hiç ihtiyaç duymamaktadır. Araçla istedikleri noktalara gitmekte ve kent içerisinde yer alan doğal ve tarihi güzellikleri çok daha yakından görme fırsatı bulmaktadır.

Sinop Havalimanı içerisinde farklı hava yolu şirketlerine ait ofisler de bulunmakta ve bunlar hem bilet satışı yapmakta hem de kendi müşterilerinin uçuşlarla ilgili yaşadıkları sorunlarla ilgilenmektedir. Sağlık alanından verilen hizmetler de buranın çok daha güvenli bir yer olmasını sağlamaktadır. İnsanlar aniden rahatsızlandığında ya da buna benzer sorunlar yaşadığında sağlık ünitesi hızlı bir şekilde müdahale etmekte ve yolcuların sorunlarını çözmektedir. Sağlık probleminin daha ciddi olması durumunda ise burada hazır olarak bekletilen ambulanslar yardımı ile en yakın hastaneye sevk edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir