Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Sinop uçuş bilgileri ve rezervasyonları

Sinop uçuş bilgileri ve rezervasyonları

Karadeniz Bölgesinde yer alan Sinop gelmek isteyen ya da buradan ayrılmak isteyenlerin seçenekleri arasında uçak yolculukları bulunmakta olup yapılacak rezervasyonlar ile insanlar uçakla yolculuk edebilmektedir. Ülkemizin en kuzeyinde bulunan şehir olan Sinop’ta bulunan havalimanından gün içinde çok sefer yapılmaktadır. Bunların bir kısmı iniş yaparken diğer kısmı ise kalkış yaparak buradan ayrılmaktadır. Yapılacak olan rezervasyon sayesinde insanlar da buradan uçak ile farklı noktalara gidebilmekte ya da gelebilmektedir. Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’dan Sinop’a gelmek isteyenlerin tercih edebileceği iki farklı hava yolu şirketi bulunmakta olup bunlardan bir tanesi Türk Hava Yolları iken diğeri ise Pegasus’tur. Bu şirketlerin yapmış olduğu uçuşlara rezervasyon yaparak uçak ile seyahat edilmektedir.

Türk Hava Yolları İstanbul’dan günde bir defa sefer yapmakta ve o da saat 10:15’te yapılmaktadır. İstanbul Atatürk Havalimanından yapılan seferde uçaklar saat 11:40’ta Sinop’a iniş yapmaktadır. Söz konusu yolculuk toplamda 1 saat 25 dakika sürmekte ve bilet için 352 TL ödenmesi gerekmektedir. Fakat biletlerin erken alınması durumunda ödenmesi gereken miktar 102 TL’ye kadar düşmektedir. Böylece yaklaşık 150 TL kar edilebilmektedir. Bir diğer firma olan Pegasus da günde sadece bir defa uçuş yapmakta olup bunu da Sabiha Gökçen’den gerçekleştirmektedir. Uçaklar sabah saat 7:25’te buradan kalkış yapmakta ve daha sonra da 08:40’da Sinop’a iniş yapmaktadır. Uçuş için alınacak bilete yapılacak ödeme tutarı ise 196 TL’dir. Fakat biletin erken alınması durumunda ise sadece 85 TL ödenmektedir.

İstanbul’dan Sinop’a yapılan uçuşlara ait bilgiler genel olarak böyle olup diğer şehirler için de benzer şekildedir. Bilet fiyatlarının değişkenliğinin temel sebebi talep durumu olup bundan dolayı da biletlerin olabildiğince erken alınması gerekmektedir. Böylece ödenmesi gereken ücret çok daha düşük olmakta bu da insanların çok daha uygun fiyatlara seyahat etmesini sağlamaktadır. Özellikle tatil başlangıcı ve bitimi gibi zamanlarda yapılacak olan uçak seyahatleri için rezervasyonların çok daha önceden yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde ödenmesi gereken ücret 300 TL’ye yaklaşmakta bazen de geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir