Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı

Sivas sınırları içerisinde yer alan Nuri Demirağ Havalimanından yapılan uçuşlar ile insanlar yurt içinde farklı noktalara çok kısa sürelerde gidebildiği gibi yurt dışındaki pek çok noktaya da yapılan uçuşlar sayesinde buralara da gidebilmektedir. Nuri Demirağ Havalimanı Sivas kenti için çok büyük öneme sahiptir ve buradan yapılan aktarmalı ya da aktarmasız uçuşlar kent ekonomisine çok ciddi bir katkı sağlamaktadır. Buradan yapılan uçuşlar ile Ankara, İstanbul ve yurt içindeki diğer noktalara seferler yapılmakta olup bunların çok önemli bir kısmı aktarmasız yani doğrudandır. Fakat yurt dışındaki noktalara yapılan uçuşların ise büyük bir bölümünde İstanbul’da aktarma yapılmakta ve buradan sonra yurt dışına geçilmektedir.

Nuri Demirdağ Havaalanında insanlar için farklı hizmetler verilmekte ve bunlar sayesinde insanlar büyük bir rahatlık yaşamaktadır. Söz konusu hizmetlerin verildiği iç hatlar terminalinin yolcu kapasitesi yıllık 3 milyondur. Çok büyük bir rakama hizmet veren terminal binası içerisinde turizm danışma ofisleri, araç kiralama firmaları, kafeler ve bankacılık hizmetlerinin verildiği yerler bulunmaktadır. Söz konusu hizmetler sayesinde insanlar yolculuklar öncesinde ihtiyaç duyabileceklerin bütün hizmetlere buradan ulaşabilmektedir. Yolcuların kullanabilecekleri bir diğer terminal ise dış hatlar terminalidir. Buradaki yolcu kapasitesi iç hatlar ile aynı olduğu gibi verilen hizmetler de aynıdır. İçerisinde 16 adet banko bulunmakta ve bu sayede yolcular fazla beklemeden check in işlemlerini yaptırabilmektedir.

Nuri Demirdağ Havaalanına gelecek ya da buradan kent merkezine geçecek kişiler için servis hizmetleri verilmektedir. Otobüsler ile verilen hizmetler sayesinde insanlar kısa süreden istedikleri noktalara kadar gidebilmektedir. Toplu taşımanın dışında yolcular taksiler ile de kent merkezine gidebilmektedir. Ayrıca burada yer alan araç kiralama firmalarından araç kiralamak suretiyle istenildiği gibi hareket edilebilmekte ve daha sonrada araçlar yine burada firmalara teslim edilmektedir. Söz konusu hizmet sayesinde insanların taksi ya da toplu taşıma araçlarına olan ihtiyaçları tamamen bitmektedir. Kişiler kendi ihtiyaç durumunu dikkate alarak bu hizmeti alıp almayacaklarına karar vermektedir. Sivas’ta bulunan havaalanı tarafından yolculara seyahat öncesi ya da sonrası sunulan hizmetler genel olarak böyledir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir