Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / SKY Airlines / SKY Havayolları Kime Aittir

SKY Airlines / SKY Havayolları Kime Aittir

SKY Airlines / SKY Havayolları ülkemizin ve Avrupanın önemli noktalarına uçuşlar düzenleyen bir firma olduğundan insanlar tarafından söz konusu firma kime aittir sorusu sıklıkla sorulmakta ve bu soruya cevaplar aranmaktadır. SKY Havayollarının yaşamış olduğu üzücü durum ile bu firmanın kime ait olduğu net bir şekilde ortaya çıkmış ve insanlar söz konusu sorunun cevabını öğrenmiştir. Hava yolu şirketi yakın zamanda iflas etmiş ve söz konusu durum ile ilgili şirket yöneticilerine soruşturmalar açılmıştır. Açılan soruşturmalarda şirketin sahipleri olan İsa Görgülü ve kardeşi Talha Görgülü hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. Kardeşlerin tam olarak nerede olduğu bilinmemekle beraber Rusya ya da Türkiye’de oldukları tahmin edilmektedir.

SKY Havayollarının kurucularının Türk olması bu firmanın ülkemiz içinde de çok sayıda sefer yapmasına neden olmuştur. Özellikle dünyanın da en güzel kentlerinden birisi kabul edilen İstanbul’a yapılan sefer sayısı diğer yerlere göre nispeten daha fazladır. İstanbul içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik yer bulunmaktadır. Bunların büyük bir kısmı Sultanahmet Meydanı etrafında bulunmakta ve insanlar genellikle buradan kenti gezmeye başlamaktadır. Meydan çevresinde Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Dikili Taş ve benzer yapıdaki eserler bulunmaktadır. Sultanahmet Camii ile Ayasofya’nın karşılık duruşu bile kente çok ayrı bir hava katmaktadır. Ayasofya Romalılar döneminde yapılmış ve ilk zamanlardan itibaren kilise olarak kullanılmıştır. Fakat Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethi ile birlikte burası camiye çevrilmiştir. Son olarak da Cumhuriyet’in ilk yıllarında burasının müze yapılması kararlaştırılmıştır. O tarihten beri müze olarak hizmet vermektedir.

İstanbul dışında uçuş yapılan noktalardan bir tanesi de Antalya idi. Antalya özellikle Avrupalı turistlerin uğrak noktası olmayı başarmış ve yıl için çok sayıda yabancı turisti misafir etmektedir. Antalya’da bulunan kumsallar ve denizin temiz olması insanların buraya gelmesinin en önemli sebepleri arasında gösterilmektedir. Bu talebe karşılık verebilmek için kent içerisindeki farklı noktalara çok sayıda otel kurulmuştur ve bunlar özellikle yaz aylarında tamamen dolmaktadır. Keyifli bir tatil geçiren insanlar buradan yine uçaklarla ayrılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir