Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / SunExpress Havayolları Kuruluşu

SunExpress Havayolları Kuruluşu

Dünyanın iki önemli hava yolu olan şirketi Türk Hava Yolları ve Lufthansa tarafından oluşturulan eşit ortaklık sonucunda 1989 yılında kurulan SunExpress Havayolları o tarihten itibaren hizmet vermeye devam etmektedir. Ülkemizin turizm kenti olan Antalya merkezli olarak kurulan SunExpress Havayolları ilk uçuşunu kuruluşu üzerinden sadece bir yıl sonra yani 1990 yılında yapmış olmasına rağmen kısa sürede büyümeyi başarmıştır. Yapmış olduğu çalışmalar ve yatırımlar ile daha büyüyeceğini ifade eden şirket yetkilileri bundan dolayı uçak filosunu yenileme ve büyütme çalışmaları yürüttüklerini açıklamışlardır. Firma kuruluşundan itibaren charter uçuşlar düzenlemekte ve bu sayede Antalya’ya gelen turistlerin taleplerini karşılamaktadır. İlk defa 2001 yılında yapmış olduğu Antalya-Frankfurt uçuşu ülkemiz adına da önemli bir dönüm noktası olmuş ve özel bir şirket yurt dışındaki bir noktaya ilk kez tarifeli uçuş yapmıştır.

Sunexpress Havayollarının kuruluş hikayesi genel olarak bu şekildedir ve firma sürekli olarak büyüme çalışmaları yapmaktadır. Bu kapsamda vermiş olduğu hizmetin kaliteli olmasına çok büyük özen gösteren firma gerek uçuş öncesinde gerekse uçuş ve uçuş sonrasında insanların karşılaştığı sorunların çözümleri noktasında çok önemli önlemler almaktadır. Bunun dışında müşteri hizmetleri tarafından müşterilerine gerekli olan bilgilendirme ve yönlendirmeyi yapan firma böylece müşteri memnuniyetini daha etkili olarak sağlamaktadır. Müşteri memnuniyeti kısa sürede yolcu sayısının daha da artması anlamına geldiği için firma tarafından bu şekilde bir büyüme yöntemi geliştirilmiş durumdadır.

Sunexpress Havayolları tarafından verilen hizmetlerden önemli bir kısmı da uçak içindedir. Uçuşlar esnasında yolcuların daha rahat edebilmesi için içecek ve yemek servisi yapılmakta olup burada farklı seçenekler insanlar için sunulmaktadır. Özellikle yurt dışında çok sayıda yer uçan firma, bu uzun yolculuklarda insanların taleplerini karşılama adına çok önemli hizmetler vermektedir. Uçak bileti alımı konusunda da benzer şekilde kolaylıklar sağlayan şirket ile seyahat etmek isteyen kişilerin biletleri satın alabilecekleri farklı yollar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi şirkete bağlı ya da bağımsız olarak çalışan acenteler iken bir diğeri ise internettir. Firmanın biletleri kendi internet sitesindeki ilgili bölümden alınabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir