Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / Tailwind Havayolları Uçuş Faaliyetleri

Tailwind Havayolları Uçuş Faaliyetleri

Türk ve İngiliz ortak iş birliğine bağlı olarak kurulan Tailwind Havayolları havacılık faaliyetlerinde kalıcı ve etkin bir yere sahip olmak amacıyla kurulmuş olup altyapısında sağlam, bilgili, deneyimli kişilerin yer aldığı havacılıkta kaliteli hizmeti görev edinmiştir. Yolcularına güvenilir uçuşlar sunmayı amaç edinmiştir ve 2010 yılından itibaren Uluslararası Hava Taşıyıcıları Birliği, Operasyonel Emniyet Denetim Programı ‘ndan belgeli bir havayolu şirketidir. Emniyet odaklıdır ve Tailwind Havayolları , 2011 yılından beri ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nden tescilli bir havayolu olma ayrıcalığına da sahiptir.Sunulan hizmetler arasında turistik charter (özel sefer) uçuşlar, özel uçuşlar ve ekipli uçak kiralama yer almaktadır. Tailwind Havayolları yolcu kapasitesi 168’den oluşur.

Yönetiminde Genel Müdür Yardımcılığını yani operasyonlarını uzun bir tecrübeye sahip olan Mehmet Bostan üstlenmiştir. Uçuş İşletme Direktörlüğünde Kaptan Pilot Mert Batur yer alır.Deneyimli, titizlikle seçilen yüksek niteliklere sahip ve eğitimli isimlerin yer alması Tailwind Havayollarını ayrıcalıklı kılmaya yeterlidir.Yer İşletme Direktörlüğünde Zafer Karagözoğlu, IATA/ICAO/SHT OPS kurallarını esas alır. Teknik Direktörlük yani uçak mühendisliğinde Kerem Koç önderlik yapmaktadır. Eğitim Direktörlüğünde Kaptan Pilot Ali Karaoğlan, Temel ve Tazeleme Eğitimlerini ulusal ve uluslararası müfredata uyarak onaylı öğretmen kadrosuyla gerçekleşir. Emniyet ve kalite direktörlüğünde Fatih Tuğhan tarafından departmanın diğer kadrolarına tecrübeli personel istihdam eder. Satış ve Pazarlama Müdürlüğü İpek Erdoğmuş, turistik charter uçuşları, özel uçuşlar ve ekipli uçak kiralamalarında hızlı ve profesyonelce hizmet verir. Kabin Hizmetler Müdürlüğünde Özlem Sözeri Yasari tarafından yürütülür ve şirket, yerel, uluslararası otoritelerin gerekliliklerini esas alır. Kabin eğitimlerini ise Pınar Kılıç üstlenmiştir. Güvenlik Müdürlüğünde Nejla Şenol tarafından ulusal ve uluslararası olmak üzere tüm yolcuların ve çalışanlar olmak üzere en üst seviyede güvenliği sağlar.

Tailwind Havayollarının uçuş hatları ise, büyük bölümü Avrupa’da yer alan 17 ülke ve 50 gidilecek yerden (destinasyon) Türkiye’nin Antalya-Alanya, Gazipaşa, Bodrum, Dalaman, İzmir ve Eskişehir başta olmak üzere 16 şehrine belli düzene bağlanmadan seferler düzenlenmektedir.Türkiye dışında uçuş hatlarına örnek verilecek olursa KKTC, Kazakistan, Estonya, Fransa, Almanya, İtalya gibi ülkeler yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir