Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Tekirdağ Çorlu Uçak Biletleri

Tekirdağ Çorlu Uçak Biletleri

Turizm ve sanayileşmenin gelişmesi ile birlikte son yıllarda Tekirdağ Çorlu Uçak Biletlerinde gittikçe hareketliliği artan havaalanları arasına Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki havaalanı da katılmış bulunmaktadır. Trakya’ya yolculuk yapmak isteyenler için İstanbul’daki Havalimanlarına ciddi bir alternatif konumunda olan Çorlu havaalanına yapılan yolculuklar için alınacak olan biletler fiyat yönüyle daha cazip olabilmektedir. Devlet Havalimanlarına bağlı olarak faaliyet gösteren havaalanı 90’lı yıllarda Rusya’dan ayrılan başta Türki cumhuriyetler olmak üzere birçok ülkeden yapılacak olan seferlerde İstanbul Atatürk Havalimanının yükünü hafifletmek amacı ile 1995 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmıştır. 7 gün 24 saat gerçekleştirilebilecek yolculuklar için hava trafiğine açık durumdadır.

İlçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanı Seymen Köyü mevkiine inşa edilmiştir. Eskiden daha çok askerde yakını bulunanların yolculuklarına sahne olan Tekirdağ güzergahı Çanakkale ve Edirne gibi zengin tarihi ile kültür dünyamıza ve turizme katkısı olan kadim şehirlere yakınlığından dolayı da uçak yolculuklarında ve Tekirdağ Çorlu Uçak Biletlerine her geçen gün daha da çok ilgi görmektedir. Özellikle İstanbul’un batı bölgelerine iş seyahatinde bulunacak olan kişiler için hem zaman kazandıracak hem de uygun maliyetle bilet bulunabilecek iyi bir alternatif olarak durmaktadır. Seferlere ilk olarak Ankara ile başlanan Çorlu Tekirdağ hattından günümüzde İzmir Adnan Menderes, Adana Şakir Paşa, Antalya, Diyarbakır, Trabzon, Lefkoşa Ercan Havalimanlarına yılın her haftasında ve haftanın her gününde aktarmalı seferler düzenlenmektedir.

Muğla ve ilçelerine hitap eden Milas – Bodrum Havaalanı ve Van Ferit Melen Havaalanlarına da haftanın belirli günlerinde seferler düzenlenmektedir. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde konumlu olan havaalanı yurt içi seferler düzenlenen bir havaalanı olarak yurt içindeki yolcu trafiğine katkı sunan bir yapıya sahiptir. Gerçekleştirilen uçuşlardan Ankara’ya yapılanlar 1 saat 5 dakikalık direk uçuş olarak gerçekleştirilirken diğer havaalanlarına yapılanlar ise aktarmalı olarak gerçekleştirilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanından yapılan söz konusu aktarmalar, aktarma yapılacak uçağın kalkış saatine göre değişiklik gösteren uçuş süresine sahip olmaktadır. Kış dönemine nazaran yaz aylarında turizmin canlanması ve gurbetçi ziyaretlerinin artması nedeni ile gerçekleştirilen sefer sayısında da artışlar yaşanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir