Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Rezervasyon Faydaları / Tekirdağ Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bul

Tekirdağ Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bul

Erken rezervasyon yaptırmak uygun fiyatlı uçak bileti bul seçeneklerini karşımıza çıkar. Tekirdağ gibi şehirler için de uçak bileti satın almak için erken rezervasyon yaptırmak önemli olmaktadır. Tekirdağ ilimizde bulunan Tekirdağ Çorlu Havalimanı, İstanbul’da bulunan Atatürk Havalimanı’nın yoğunluğu azaltmak için 1998 yılında hizmete girmiştir. 7 gün 24 saat Uluslararası trafiğe açık olan şehir merkezine 15 km uzaklıkta bulunan havalimanıdır. Tekirdağ uygun fiyatlı uçak bileti bul platformlarında ise havayolu ulaşımı için birçok kampanya bulunmaktadır. Bilet ücretleri özellikle büyük şehirlerden gidildiğinde 80 TL gibi uygun fiyatlardan satışa sunulmaktadır. Tekirdağ Marmara Bölgesi’nin Trakya yarımadasında yer almaktadır. Büyük bir bölümü Marmara kıyılarında olan Tekirdağ’ın iklimi genellikle Akdeniz iklimidir. Yaz ayları sıcak iken kış aylarında da ılıman iklim görülmektedir. Bunun yanı sıra karasal iklimin görüldüğü yerlerde bulunmaktadır.

Tarih açısından ülkemizin diğer illeri gibi Tekirdağ ilimizde de gezilecek birçok yer ve eser bulunmaktadır. Bunlardan başlıca, müzeler, camiler, Çorlu Kalesi, Hora Feneri, mesire yerleri, beldeler ve plajlardır. Ayrıca bir gün Tekirdağ’a yolunuz düşerse, bu şehrin fethi sırasında şehit düşen askerlerimizin anısına 1949 yılında yapılan Tekirdağ Şehitler Abidesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Ayrıca müze olarak Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Macar prensi Rakoczi’nin son günlerini geçirdiği Rakoczi Müzesi, kendine has bir yaşam tarzı ve birçok kültüre ev sahipliği yapan Eriklice Köyü ve tabi ki Namık Kemal’in evini gezi rehberinize ekleyin.

Tekirdağ’da Gezilecek Yerler

Tatil beldeleri ile de ön planda olan Tekirdağ ilimizde tatilinizi yapabileceğiniz en güzel yerler arasında ise, Türkiye’nin en kaliteli üzümlerinin yetiştiği yerlerden biri olan Uçmakdere, yaz aylarında yurt içi ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçinin tatil için geldiği Şarköy, tarihi yapıları ile meşhur olan ve aynı zamanda turistik bir belde olan Hoşköy, en güzel tatil beldeleri arasında yer alır. Tekirdağ’ın birçok sahili Mavi Bayrak almıştır. Yine tarih kokan camileri gezmek isterseniz, ters T planlı olarak 1498 yılında yapılmış olan Mirliva Hüseyin Paşa Cami, 1553 yılında yaptırılmış Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı Rüstem Paşa’nın adına yapılmışRüstem Paşa Camisi, Fatih Sultan Mehmet zamanında yaşamış komutanlardan biri olan Gazi Ömer Bey Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir