Pazartesi , Eylül 27 2021
Anasayfa / Terminal Servisleri / Terminal Servisi Hizmetlerine En Hızlı Nasıl Ulaşılır

Terminal Servisi Hizmetlerine En Hızlı Nasıl Ulaşılır

Ülkemizin 71 şehrinde bulunan havalimanlarının her birinde yolculara sunulan terminal servisi hizmetlerinin farklılığından uçuşun gerçekleştiği alanın hizmetlerine en hızlı nasıl ulaşılır konusu acelesi olanlar için önemlidir. Uçaktan indikten sonra bulunulan şehrin terminal servisi hizmetlerine nasıl ulaşılır sorusunda en hızlı yöntem akıllı telefonlardan havalimanın resmi web sitesine girilip terminal hizmetlerine bakmak olacaktır. Havalimanlarının her biri için özel hazırlanmış internet sayfalarında iç hatlar terminali ve dış hatlar terminali için ayrı linklerden ayrı ayrı hangi hizmetlerin var olduğuna bakılabilir. Ayrıca sitenin sık sorulan sorular kısmında da bu hizmetlere nasıl ve neren ulaşılacağına dair telefon ve net bilgilerini de bulmak ve o bilgiler dahilinde iletişim kurmak mümkündür.

Akıllı telefon veya tablet gibi cihazları bulunmayan veya kullanmayı bilemeyenler için havalimanlarının danışma birimi yardımcı olabilir. Alanda bulunan danışmadan verilen bütün ulaşım servileri hakkında ve servislerin nereden ve ne zaman kalktığı, ticari taksilere nasıl ulaşılacağı, rent a car ofislerinin nerede olduğu, otoparka nasıl ulaşılabileceği gibi çeşitli soruların cevapları alınabilir. Ayrıca alanlarda bulunan yönlendirme tabelaları ve yönlendirme panoları da işleri oldukça kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Çok yoğun ve kapasiteli olarak kullanılan havalimanları ile şehir merkezinden uzak bulunan alanlarda daha fazla tesis bulunurken, küçük ve yoğunluğu az olan havalimanlarında daha az tesis söz konusu olabilir. Büyük havalimanlarında lostra ve kuaför bile bulmak mümkünken bazı alanlarda bulunamayabilir.

Ankara, İstanbul, Gaziantep, Antalya gibi büyük şehir ve turizmden dolayı yoğun olan havalimanlarında daha çok servis mekanı görmek mümkündür. Uçak saatini beklerken yemek yeme için restoranlar, bir kahve içimi oturup tost, sandviçi simit yiyip dinlenmek için kafeler, uçakta sıkılmamak için dergi ve gazetelerin satıldığı büfeler, yöresel lezzetlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı mağazalar, anneli bebeklerin ihtiyaçlarının rahat giderilebileceği ve annenin biraz oldun dinlenebileceği bebek bakım odaları bütün havalimanlarında mevcuttur. Ayrıca acil rahatsızlık durumlarında müdahale için sağlık birimi odası, güvenlik ekiplerinin birimleri, gelen ve giden yolcuların bekleme salonları, VIP salonlarda hizmet alanları içerisindedir. Genellikle büyük havalimanlarında bulunan vergisiz alışveriş yapılabilen Duty Free’ler bayanların gözdesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir