Perşembe , Mayıs 26 2022
Anasayfa / Fiyat Bilgileri / Trabzon Sivas Uçak Bileti Fiyatı

Trabzon Sivas Uçak Bileti Fiyatı

Trabzon ile Sivas kentleri arasındaki seferler için Trabzon Sivas Uçak Bileti Fiyatı genel olarak aktarmalı uçuşlar yapıldığından 250 liradan başlayarak 550 lira seviyesine kadar çıkabilmektedir. İki kent arası seferlerde seyahat süresi 5 saat ile 6 saat arasında değişim göstermektedir. Anadolu Jet ve Türk Havayolları gibi firmalar tarafından gerçekleştirilen seferlerde İstanbul rotasındaki Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları kullanılmaktadır. Her mevsim yağışlı bir iklimi bulunan ve bitki çeşitliliği sayesinde eşsiz bir doğası bulunan Trabzon kenti Karadeniz bölgesinin en gelişmiş yerleri arasında bulunmaktadır. Tarım, hayvancılık ve balıkçılık gibi sektörlerin geliştiği bölgede çay, fındık, sebze ve meyve üretimi yapılmaktadır.

Trabzon Sivas Uçak Bileti Fiyatı araştırdıktan sonra bölgede gezilecek yerlere bakıldığında Çaykara ilçesinde yer alan ve sıradağlar içerisinde bulunan Uzungöl, 1923 yılına kadar manastır olarak kullanılan ve günümüzde müze haline getirilen Sümela Manastırı, Atatürk’ün bölgeye gelmesiyle önem kazanan ve müze olarak kullanılmakta iken köşke çevrilen Atatürk Köşkü ön planda yer almaktadır. Son dönemde Arap Coğrafyasından turistler tarafından yoğun bir şekilde rağbet gören Trabzon kentinde hem merkez hem Sürmene gibi bölgelerde hizmet sunan modern konaklama tesisleri mevcuttur. Trabzon mutfağında hamur işleri, et ve sebze yemekleri ile tatlı çeşitleri gibi bol seçenekler bulunmakta olup kahvaltıda mıhlama ile öğlen yemeklerinde kapalı pide ve Akçaabat köftesi tercih edilebilmektedir.

Bölgede gelişen balıkçılık sektörü etkisiyle hamsi pilavı, hamsi buğulama gibi lezzetler de yerel halk tarafından yoğun bir şekilde tüketilmektedir. Çok aktif bir gece hayatının bulunmadığı şehirde gece hayatı eğlencesi olarak lüks otellerde hizmet veren bar ve eğlence kulüpleri tercih edilebilmektedir. Trabzon’da her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen festivaller arasında ise Mayıs ayındaki Hıdırellez Bayramı, Haziran’ın ilk pazarında düzenlenen Şalpazarı Ağasar Kültür Şenliği gibi aktiviteler yer almaktadır. Kunduracılar Çarşısı başta olmak üzere pek çok dükkanda satılan bakır obje ve kumaş ürünlerinden de hediyelik alabilmek mümkün olmaktadır. Şehir merkezinde yer alan çarşı bölgesi günün her saati hareketli bir görünüme sahiptir. Trabzon Sivas Uçak Bileti Fiyatına bakın, gezi planınız yarıda kalmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir