Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Terminal Servisleri / Türkiyenin En İyi Terminal servisi

Türkiyenin En İyi Terminal servisi

Rakamsal olarak Türkiyenin en büyük ve en iyi havalimanları İstanbul ile Ankarada bulunan havalimanları olduğu görülecektir ki bunların terminal hizmetlerine bakıldığında sahip oldukları kalitenin çok yüksek olduğu görülecektir. Yolcu yoğunluğunun artması havalimanı terminal alanları içerisindeki ihtiyaçları artırmaktadır ki artan bu ihtiyaçlar neticesinde Türkiyenin en iyi hizmetlerine sahip havalimanları bu ihtiyaçları karşılayabilmek için kendilerini geliştirmişlerdir. Kapladıkları alanın metrekare hesabı, yıllık ağırlanan yolcu kapasitesi ile doğru orantılı olarak metropol şehirlerin havalimanlarının terminal binalarında hizmet veren tesis sayısı daha fazladır. Bu alanlarda kuaförden lostraya, bebek bakım odasından mescidine yolcuların ihtiyaç duyabilecekleri her türlü tesisi bulabilmeleri mümkündür. İç hat terminalleri ile dış hatlar terminallerinde sunulan hizmetler de birbirinden farklıdır.

Ülkemiz, Avrupa ve Dünya çapında ödüller almış havalimanlarına sahiptir. Avrupa’da Hizmet Kalitesini En Fazla Geliştiren Havalimanı Ödülü’nü almış olan İstanbul Atatürk Havalimanı, havaalanı hizmetleri kategorisinde Skalite 2014 En İyi Havalimanı Ödülü’nü alan Ankara Esenboğa Havalimanı, Emerging Markets Airport Awards’ın 2011 yılı Yenilik Açısından En iyi Havalimanı Ödülü’nü alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Anna.aero Euro Annies’ın 2015 yılı En Hızlı Büyüyen Havalimanı Ödülü’nü alan Alanya Gazipaşa Havalimanı ülkemizin gözde havalimanlarıdır. Havalimanlarının terminallerinde yolcu köpürüsü, check-in kontuarı, pasaport kontuarı, alanın büyüklük ve kapasitesine göre açık veya kapalı otopark, gelen ile giden yolcu bekleme salonları, dinlenmek ve beklemek için özel döşenmiş VIP ve CIP salonları bulunmaktadır.

Ulusalar arası havalimanlarında yabancı konuklar için özel mekanlar, dünyanın farklı lezzetlerinin tadılabileceği restoranlar, sıcak veya soğu içeceklerin içilip atıştırmalıklardan yenilebilecek kafeler, gazete, dergi gibi süreli yayınların satıldığı büfe, kuaför, lostra salonu, eczane, market alanları mevcuttur. Ayrıca bebekli anneler için bebeklerinin ihtiyaçları ve anneleri için özel bebek bakım odası, acil durumlara müdahale etmek için sağlık odası, yangın durumlarına karşı özel alarm sistemi, kayıp eşya bürosu, emanet birimlerini bulmak mümkünüdür. Nakit para ihtiyacı için ATM ve döviz büroları, bagaj sarma alanları gibi yolcuların ihtiyacı olan her tür hizmeti bulma imkanı bulunmaktadır. Lüks ve konforlu eşyalar ile döşenmiş lounge salonlarında televizyon izlenebilir, akıllı cihazlar şarj edilerek uçağın uçuş saati beklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir