Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Haberleri / Uçak bileti otobüs biletlerine göre ucuzladı

Uçak bileti otobüs biletlerine göre ucuzladı

Akaryakıta son dönemlerde yapılan zamlardan dolayı otobüs bileti fiyatlarında yüksek orana çıkması vatandaşları da zor duruma düşürmüştür ve bu durumdan etkilenen vatandaşlar çözümü hem hızlı hem konforlu olan uçak seyahatlerinde bulmuştur. Önceki yıllarda uçak biletlerinde yüksek fiyatlar gündemdeyken otobüs yolculuğu son derece uygundu. Vatandaşlar uygun olan otobüs yolculuğu yaparken ulaşımın süresine, yolların durumuna bakılmaksızın tercih etmişlerdi. Şehirlerarası yolculuk yapan otobüs ve uçak firmaları arasında da rekabet olmuştur. Yapılan zamlardan nasibini alan otobüs firmaları bu etkiyi bilet fiyatlarında gösterince vatandaşlarda tepkilerini havayolunu seçerek göstermişledir. Vatandaşlar otobüs bileti fiyatlarıyla uçak bileti fiyatlarını kıyasladıklarında aslında yüksek oranda fark olmadığını görmüşlerdir ve tercih edilen seyahat yöntemi havayolu olmuştur.

Uçak biletlerinin de son dönemde uygun olduğu günlerde artan talep bir hayli fazlalaştı. Saatler süren otobüs yolculuğu ile daha kısa zamanda gidecekleri yerlere ulaşımı sağlayan vatandaşlar internet sitelerine göz gezdirmektedirler. Aslında çok da fiyat farkı olmadığını gören milyonlarca kişi uçak tarifelerini takip etmeye başlamıştır. Bu durumdan vatandaşlar oldukça memnun kalmıştır ve bunu fırsata çevirmişlerdir. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar için kurulmuş bir internet sitesinde Müşteri İlişkileri Yöneticisi Yasin Canlı yaptığı bir açıklamada uçak yolculuğunun hız, ekonomik, konfor özellikleri açısından kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söylemiştir. Havayolu firmalarına gösterilen rağbet artınca otobüs firmaları zor duruma düşmüştür. Bu durumun avantajını vatandaşlar yaşamıştır. Türkiye’nin her yerinden de oldukça ilgi görmüştür.

İnternet aracılığıyla bilet satış hizmeti sunan birçok web siteleri mevcuttur. Araştırıldığında bu web sitelerinde satışa sunulan biletlerin daha uygun fiyatların olduğu fark edilmektedir. Otobüs bileti fiyatları ile uçak bileti fiyatları karşılaştırıldığında daha somut verilere ulaşılmıştır. Örneğin; İstanbul-Antalya otobüs bileti fiyatı 95 TL iken uçak bileti fiyatı 65 TL’dir. Diğer göze çarpan bir örnek ise İstanbul-Diyarbakır arası yapılan otobüs yolculuğunda vatandaşlar otobüs biletinin 120 TL olduğunu öğrenirken uçak bileti fiyatının 105 TL olması havayolunu tercih etmelerine neden olmuştur. Hızlı, konforlu ve ekonomik olan uçak yolculuğu bilet fiyatlarında vatandaşların yüzünü gülümsetmeyi başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir