Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçak Seyahati Bebekli Anneler Nasıl Rahat Ettirilir?

Uçak Seyahati Bebekli Anneler Nasıl Rahat Ettirilir?

Uçak seyahati sırasında firmalar yolcularını rahat ettirmek için ne gerekiyor ise yapmaya özen göstermektedir ki bunlardan nasıl daha rahat ettirilir diye itinalı olunması gereken kişilerin başında bebekli anneler gelmektedir. Uçak seyahati yapılırken rahat etmek herkesin hakkıdır ve uçuş sırasında yolcular nasıl rahat ettirilir diye düşünülürken bebekli anneler bu konuda diğer yolcuların bir basamak önüne geçmektedir. Uçağa biniş sırasında küçüğün arabasını görevlilere teslim ederken arabanın katlanması konusunda yardımcı olmakta fayda olacaktır. Ayrıca bebeklerin mümkün olduğu kadar uçağa binişini geciktirmek doğru bir karar olabilir. Çünkü bebekler kapalı alanda çabuk sıkılacaklarından geç binmek sıkılmalarını geciktireceği için faydalı olacaktır ki bu konuda görevlilerden destek alınabilir.

Annelerin En Büyük Sıkıntıları

Bebekli annelerin uçak yolculuğunda yaşacakları ilk sıkıntı uçağın kalkış anı olabilir. Uçak Seyahatinde kalkarken basınç değişikliği olduğundan kulakların ve geniz tıkanıklıklarını açmak için yutkunmak veya esnemek gerekmektedir. Küçükler bunu yapamayacağı için huzursuz olabilirler. Bunun önünde geçebilmek için kalkış anında devamlı yudum yudum su içirilebilir veya devamlı emzik emmesi sağlanabilir. Su içecek kadar büyümemiş ve emzik kullanmayan bebekler için emzirmek tavsiye edilir. Bebeğin o saatte emebilmesi için mümkün olduğu kadar o saate kadar aç kalması işleri kolaylaştırır. Kalkıştan sonra daha rahatlayacak olan bebekler zamanla kapalı alanda oldukları için ağlamaya başlayabilir. Ufaklıkların ağlamaması veya oyalanması için onları eğlendirecek oyuncakları el bagajına koymaya özen gösterilmelidir.

Uçak Seyahati halinde bebeklerin burnu tıkanabilir. Bunun için de annenin yanında muhakkak burun aspiratörü ve serum fizyolojik damlaları bulunmalıdır. İhtiyaç anında kullanmak için el çantasında olması daha rahat olacaktır. Bazı bebeklerin burun tıkanıklığı kimyasal ilaçlar ile geçmemektedir. Bu durumda anne sütü faydalı olabilir. Annelerin uçakta rahat edebilmeleri için mümkünse ayrı bir koltuk alınarak bebe koltuğu oraya yerleştirilebilir. Ayrı bir koltuk anne için daha rahat olacağı gibi küçük için de daha güvenlidir. Ayrı koltuk masraflı gelecek ise 2 yaşına kadar olan çocukların anne kucağında ve yolculuk boyunca özel emniyet kemerinin takılı halde olması gerekecektir. İniş anında yine basınç farkı yaşanacağı için kalkıştaki işlemlerin tekrar edilmesi gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir