Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçak yolculuğunda uçak görevlilerinden neler istenir

Uçak yolculuğunda uçak görevlilerinden neler istenir

Uçak yolculuğunda seyahatin konforlu olması için firmalar yolcularına bedava ve ücretli ikramlar ve hizmetler sunmaktadır ki bunlar uçak görevlilerinden istenebilir fakat neler ücretli nelerin ise bedava olduğunu bilmek gerekir. Firmalar uçak yolculuğunda kabin içinde sundukları ikramları ve hizmeti biletin sınıfına ve uçuşuna göre şekillendirmektedirler ve uçak görevlilerinden yolcular neler isterse ellerinden geldiğince istenebilir ve yerine getirilebilir olduğu müddetçe yolculara yardımcı olmaktadırlar. Yolcuların istediği ve uçakta bulunan bir şey için kabin görevlileri asla olumsuz cevap vermezler fakat uçak sınırlarında bulunması imkansız olan şeyleri istememe konusunda da yolcuların dikkat etmeleri gerekmektedir. Firmaların bazıları uçak içindeki bütün ikramları bedava sunarken bazıları belli bir kısmını bedava diğerlerini ise belli bir ücrete tabi tutmaktadır.

Yurt içi veya yurt dışı uçuşlarında yiyecek ve içecek servisini ücretsiz yapan firma ile uçulduğunda yemeğin yanında fazladan bir miktar daha içecek alınabilir. Bu bir meyve suyu olabileceği gibi farklı bir içecek de olabilir. Tabi ekstra içecek almada konusunda nezaket sınırları korunmalıdır. Yaz veya kış ayları fark etmeden bütün uçak yolculuklarında uçak görevlilerinden sıcak çikolata talebinde bulunulabilir. Bu isteğin ücretli veya bedava oluşu firmadan firmaya değişecektir. Bebekli anne babalar yolculuktan önce özel yemek seçeneği olarak mama talebinde bulunduğu takdirde yemek servisinde bebeğe özel mama gelecektir. Oturulan alanın daha hijyenik hale getirilmesi için ıslak mendil istenip bu mendiller ile masa ve pencere kapakları silinebilir.

Uzun mesafeli yolculuklarda business class sınıfına muhakkak verilen bazı firmaların uzun yolculuklarında ekonomi sınıfına da verdiği uçuş kiti görevlilerden istenebilir. İçinde diş macunu, diş fırçası, tarak, sıvı el sabunu gibi acil ihtiyaçların bulunduğu bu kitler çocuk veya bebek ile yolculuk yapanlar rahat yolculuk yapabilmek için isteyebilirler. Yolculuk sırasında aniden başlayan baş ağrısı ve ani küçük yaralanmalar için kabin memurları hafif ağrı kesici veya yara bandını uçaktan kolayca tedarik edebilirler. Kısa mesafeli yolculuklarda genellikle bisküvi, kraker tarzında atıştırmalıklar verilmektedir. Sunulan bu atıştırmalıklardan daha sonrası için biraz fazla alınabildiği gibi acıkıldığında görevliden de istenebilir. İnsanın en büyük ihtiyaçlarından olan su hem yemekte hem de yemekten sonra istenildiği kadar alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir