Pazartesi , Nisan 6 2020
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçaklarda Yemekler Çok Pahalı Mıdır?

Uçaklarda Yemekler Çok Pahalı Mıdır?

Uçaklarda servis edilen yemekler bazı havayolu şirketlerinde bilet fiyatına dâhil olup ücret alınmamakla birlikte bazı havayolu şirketlerinde ücretli olduğundan genellikle çok pahalı mıdır sorusu akla gelir. Uçaklarda yemekler çok pahalı mıdır derseniz, uygun fiyata uçak bileti aldığınız uçuşlarda genellikle yiyecek ve içecekler ücretli servis edilmektedir ve pek ucuz olduğu söylenemez.

Havayolu şirketlerinin uçuş mesafelerine göre ikramları değişiklik göstermektedir. Kısa mesafeli uçuşlar ile uzun mesafeli uçuşlar arasında servis farklılığı olması kabul edersiniz ki gayet doğaldır. Yaklaşık bir saatlik bir uçuşu düşündüğünüzde uçağın kalkış ve iniş sürelerini de hesaba katarsak uçağın havada kalma süresi oldukça azalır. Bu kısıtlı sürede tüm yolculara yapılacak servis de sınırlı olacaktır elbette. Bu sebeple kısa mesafeli seferlerde genellikle sandviç, kek gibi ikramlar servis edilir. Uçuş süresine ve aldığınız biletin sınıfına göre yiyecek ve içecek servisleri farklılık gösterir.

Firmaların Servis Farklılıkları

Havayolu şirketlerinin bir birine alternatif yiyecek-içecek servisi ve menü hizmetleri bulunmaktadır. Bazı havayolu firmaları zeytinyağlı yemek, soğuk sandviç ve tatlı ikram ederken bazı firmalar sandviç ve kek gibi atıştırmalıklar sunuyor. Tabi bu da bilet fiyatlarına yansıyor. Genellikle yurt içi uçuşlarda ücretli veya ücretsiz olsun bu tip ikramlar yapılmakla birlikte yurt dışı uçuşlarında yemek servisleri daha zengin bir menükapsamında olmaktadır ve bazı firmalarca sınırsız içecek servisi de ücretsiz olarak yapılmaktadır. Uçaklarda kalkıştan sonra, kemerlerin açılmasıyla birlikte ikram servisleri de başlar ve böylece konforlu bir uçuşta bir şeyler atıştırarak kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Bazı havayolu firmalarınca sunulan yemek hizmetlerinden biride özel yemek servisi alabilmeniz. Bu hizmeti yemek servisi ücretli firmalardan ya da özel yemek servisi yapan firmalardan uçuştan en az bir gün önce bildirmek koşuluyla almanız mümkün olmaktadır. Böylece isteğinize uygun olarak yemeğiniz hazırlanacak ve uçuş esnasında size servis edilebilecektir. Ayrıca bir yemeğe ya da baharata alerjiniz varsa bunu da bildirmeniz uygun olacaktır. Uçak yemekleri önceden üretildikleri ve sıcak paketlenerek iletildikleri ve soğutucularda bekledikten sonra servis edildikleri için önceden hazırlanmaları uygun olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zamanın hızlı geçtiği dünyada uçakların havada yolcularını güvenilir bir şekilde ulaşmak istedikleri yere götürmeye çalıştıkları gibi, şuan o uçaklardan birinden olmak isteyip gideceği güzergaha ait uçak bilet fiyatlarını incelemek isteyen milyonlarca kişiden biride siz olabilirsiniz. Gideceğiniz güzergah ister yurt dışı uçuşu olsun, ister yurt içi uçağı olsun tüm uçuşlara ait fırsatları sizleri bekliyor. Artık Ucuz Uçak Bileti alımlarınızı erken rezervasyon imkanıyla değil günü ne kadar yakın olursa olsun size en uygun ideal uçuş planı ve biletinizi seçmeniz için fırsatlar sunulacaktır.