Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçakta Tuvalet Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Uçakta Tuvalet Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Havayolu ile seyahatinizi gerçekleştirirken uçuş esnasında tuvaleti kullanmak isteyebilirsiniz veya sıkça tuvalete çıkma sorununuz olabilir işte bu durumda yolculara her türlü konforu sunan uçağınızdaki tuvaleti kullanabilir ve bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Peki, uçakta tuvalet kullanımı nasıl olmalıdır? Sağlıklı her birey günde ortalama 6-7 kez tuvaleti kullanmaktadır. Uçuş esnasında bu ihtiyacınızı gidermek de gayet normaldir. Bazen uçuşların uzunluğu veya gün içerisinde beslenme sıklığınız yolculuk esnasında tuvaleti kullanmanıza neden olabilmektedir. Uçuşunuz boyunca kalite ve konforu size sunmayı hedefleyen firmalar tuvalet konusunda da aynı hassasiyeti göstermektedirler. Yolcular için genel olarak uçağın arka kısmında kullanıma hazır ve temiz bir tuvalet bulunmaktadır. Eğer uçuş esnasında bu ihtiyacınızı gidermek istiyor iseniz kemerinizi çözüp uçağın arka tarafına doğru gitmeniz yeterli olacaktır.

Bir başka husus ise uçakta tuvaleti kullandıktan sonra olanlar konusundadır. Siz kullanımınızı tamamladıktan sonra temizleme işlemi hızlıca vakumlanarak yapılmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu klozetler atıkları bir hazne içersinde biriktirmektedir. Daha sonra uçuş bitip yolcular uçağı terk ettiğinde temizlik ekibi özel bir araç yardımı ile bu atıkları boşaltarak tuvaleti tekrar kullanıma hazır hale getirmektedir.

Uçaklarda çok fazla su bulunmadığından klozetin temizleme işlemi yaklaşık bir bardak su ile tamamlanmaktadır. Ellerinizi yıkamak için kullandığınız sular kesinlikle içilmemelidir çünkü o sular sadece temizlik için kullanıldığından içilmek için işlem görmemiştir. Su içmek için kabin görevlilerinden yardım alabilirsiniz.

Tuvalet Kullanımında Neye Dikkat Etmelisiniz?

Tuvaleti kullanım esnasında gömleğinizin cebinde bulundurduğunuz eşyalara da dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Cebinizde bulunan eşyaların tuvalet kullanımı esnasında klozete düşüp tıkama olasılığı bulunmaktadır. Böyle bir durum söz konusu olur ise tuvalet kullanım dışı kalacağı gibi diğer yolcular açısından mağduriyetler söz konusu olabilmektedir. Klozetlerde bulunan vakum gücü sayesinde küçük eşyalar tıkanıklığa sebep olmadan atık haznesine aktarılmaktadır.

Her alanda olduğu gibi uçuş esnasında da tuvaletleri sizden başkasının kullanacağını unutmayınız. Gerekli hassasiyetleri gösterdiğinizde ve kullanım talimatlarını uyguladığınızda uçakta tuvaleti kullanmanız hem sağlığınız açısından hem de uçuşunuzun konforu açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır. Yolculuğunuz bitene kadar koşarak uçağı terk etme olasılığınız olmadığından dolayı uçuşunuz boyunca uçağın arka kısmında bulunan tuvaletleri güvenle kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir