Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçuş sırasında rahatlamanın yolları

Uçuş sırasında rahatlamanın yolları

Uçakla seyahat yapmayı sevenlerle sevmeyenlerin, uçak fobisi olanlarla yolculuktan zevk alanların, yaşlılar ile gençlerin hatta çocukların hemen hepsinin yolculuk esnasında rahatlamasını gerektirecek nedenler vardır. Kimisi aynı pozisyonda oturmaktan, kimisi kalkış ve iniş esnasında artan heyecandan, kimisi de basınç ve sıcaklık değişiminden hatta ve hatta koltuk arası mesafenin az olmasından dolayı birbirinden farklı rahatlatıcılara ihtiyaç duymaktadır. Sık sık seyahate çıkan yaşları ve zevkleri farklı tecrübeli yolcuların önerilerini sizin için derledik. Elbette bunlardan başka hava yolculuğu sırasında uygulanabilir rahatlama yolları ve yöntemleri de vardır. Ancak aşağıda yer vereceğimiz yöntemlerin en yaygın kullanılan ve en çok tavsiye edilen yöntemler olduğunu belirtmek gerekir.

Her şeyden önce rahat bir koltuk seçmek gerekir ki eğer promosyon bilet ve ekonomi sınıfı bilet aldı iseniz check in işlemini online olarak yapmanızı öneririz aksi taktirde şansınıza hangi koltuk düşerse orada yolculuk yapmak zorundan kalırsınız. Kanattan ve motorlardan uzak bölümlerde bulunan yerlerden koltuk seçmeniz en azından gürültüden kaynaklanan rahatsızlığın artmasına engel olacaktır. Giriş çıkışlara yakın olmayan yerleri seçmeniz de kalabalıktan uzak ve yorucu olmayan bir yolculuk geçirmenizi sağlayabilir. Dışarıyı yükseklerden seyretmek heyecan verici olabilir kısa mesafede zevk de alabilirsiniz ancak varacağınız mesafe uzun ise koltuktan kalmak ve koridora doğru ayaklarınızı uzatabilmek için pencere kenarı yerine koridor tarafı tercih edilebilir.

Koltuk ile ilgili rahatlatıcıları halledip koltuğunuza yerleştikten sonra sıra artık diğer yöntemlere geldi. Seyahatiniz kitap okumak için size mükemmel bir zaman dilimi kazandırırken size de okuyacağınız kitabı seçmek düşüyor. Yok ben kitap okumayı sevmiyorum işim gücüm video izlemek oyun oynamak ya da müzik benim için her şey diyorsanız şarj aleti ve kulaklığı ile birlikte tabletinizi yanınıza almanız gerekecek. Uçakta kulaklık verilir, zaten koltuklarda monitör de oluyor demeyin zira o kulaklıklar hijyeniklikten çok uzak. Basınç farklılıklarından etkilenmemek için sakız çiğnemek, yandaki ile sohbet etmek, bir şeyler yiyip içmek ve yanınızda atıştırmalık bulundurmak, lavaboya ve mutfağa doğru gidip gelmek de rahatlatan diğer faktörler arasında sıralanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir