Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uçuşta Yiyecek içecek servisi için öneriler

Uçuşta Yiyecek içecek servisi için öneriler

Uçak yolculuğu diğerlerinden daha farklı olarak iç hatlarda çok kısa zamanda yolculuğun bitmesi anlamına gelirken, mesafe uzadığı zamanlarda uçuş zamanı da uzayabilir ve bununla beraber yiyecek ve içecekler ile bunların servisi için bazı öneriler doğrultusunda hareket etmek akıllıca olabilir. Yapılan uçuşlarda yiyecek ve içecek servisi için uyulan öneriler de yolculuk sırasında kişilerin rahatsız olmamalarını sağlayabilir. Özellikle uçuş öncesi yağlı ve ağır yiyeceklerden kaçınılması da kişinin sıhhati bakımından verilen tavsiyelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Yolculuk esnasında yolcuların da en fazla keyif aldığı noktalardan birisi de servis olmaktadır. Bu yalnızca hava yolculuğunda değil tüm seyahatler için geçerliliğini korumaktadır. Nihayetinde her yolcu özel misafir sıfatını taşımaktadır.

First Class Uçuşlarda Özel Şef

Hava yolculuğunun başlamasının hemen ardından, Uçuşta yiyecek ve içecek servisi de başlamasıyla beraber, her tadın bulunmasına özen gösterilen ve şeffaf bir şekilde hazırlanan lezzetler hizmetimize sunulmaktadır. Belirli menüler halinde hazırlanan bu tatlar, host ile hosteslerin kibar ve güler yüzlü tutumlarıyla berber yolculara ikram edilmektedir. Bu esnada her ne kadar uçuş sınıfı ayrıcalığı olsa da bütün hava yolu şirketleri yolcu memnuniyetine özen göstermektedir. Servislerin yapılış süresi de uçuş süresiyle doğru orantılı olarak değişiklik göstermektedir. Her zevke hitap eden zengin menülerin hoş görüntüleri insanı her ne kadar kendine çekse de menü seçimi konusunda dikkatli olmak, yolculuğun sıkıntılı geçmemesi ve sağlık sorunu yaşamamak adına önem taşımaktadır.

Sağlık sorunları nedeniyle, uçak iç hizmetleri olan Uçuşta Yiyecek içecek servisi üzerinde, sunulan menülerdeki herhangi bir yiyeceğe vücudu olumsuz tepki veren kişiler için, özel taleple hazırlanan menüler de yolcu hizmetine sunulmaktadır. Genellikle aperatif yiyeceklerin bulunması ve bunların da herkesin bünyesine normal etkiler bırakmaması nedeniyle, uçuş başlamadan en az 24 saat önce, böyle bir sorunu olan kişilerin, bu durumu uçuş firmasına bildirmeleri gerekmektedir. Yapılan bildirimler doğrultusunda, hava yolu şirketleri özel talep menüler hazırlayıp yolcu isteğine göre servis imkânı sağlamaktadır. Bilhassa uzun seyahatlerde yapılan hoş geldiniz içecek menüsü, uçak yolculuğunun bitiş süresine kadar devamlılığını sürdürmektedir. Böylelikle tüm yolcular rahat bir servis almış ve yolculuk yapmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir