Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / ULS Airlines Cargo sahibi kimdir?

ULS Airlines Cargo sahibi kimdir?

ULS Airlines Cargo merkezi Türkiye İstanbul olan bir hava taşıma şirketidir. Şirket bünyesinde bulunan dört A300-B4 ve üç adet A310-300 kargo uçağı ile hizmet vermektedir. Filosunda ki bu yedi uçak ile toplam taşıma kapasitesi 300 ton olan şirket geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Hava taşımacılığında müşterilerine özel uçak kiralamasıyla da ön plan çıkan ULS airlines, bu sektörde de kaliteden ödün vermiyor. Ayrıca hava taşımacılığı ve kişiye özel uçak kiralamanın dışında, diğer havayollarınada ekibi ile birlikte uzun süreli kiralamalar yapmaktadır. Şirketin JAR 145 yetki belgesi ile A Check ve hat bakımı hizmeti veren teknik bölümü Atatürk Havalimanında yer almaktadır.

Hava yolu taşımacılığında iyi bir yer edinmiş olan ULS Airlines Cargo, 2004 yılının Nisan ayında Kuzu Grup tarafından Baron Air Cargo ismiyle kurulmuştur. Aradan geçen beş ayın sonunda şirket adını, Kuzu Air Cargo şeklinde değiştirmiştir. Dört yıl boyunca aynı isim ile devam eden şirket, ULS grup tarafında satın aldı. 2009 yılının Ağustosunda bugün de kullanılan ismi olan “ULS Airlines Cargo” ya kavuşmuştur. Kurulduğu günden bu yana, her zaman ileri yönelik hamle yapan şirketin başarısının tesadüf olmadığı da herkesin kabul ettiği bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Kaliteyi ve güvenliği kendine misyon edinmiş olan şirket, başarısını da bunlara bağlıyor.

İthalat ve İhracatta Havayolu Firması

Her geçen gün artan ithalat ve ihracat hacminden doğan kargo taşımacılığında sancak rolü üstlenen şirket, filosunda ki tüm uçaklar ve çalışanlarıyla kesintisiz hizmet sunmaya çalışıyor. Karada ve havada faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren şirket, aynı zamanda da güvenliği elden bırakmıyor. Kalitesi, güvenliği ve hızıyla rakiplerine örnek olmayı da başaran ULS Airlines, ayrıca rakipleri ve diğer hava yolu şirketleri ile yaptığı ortaklıklarıyla da göz doldurmayı başarıyor. Türk Hava Yolları, China Eastern Airlines, Air Honkong gibi büyük şirketlerle yaptığı ACMI (Ekip ile uçak kiralama hizmeti) sözleşmeleriyle de şirket hacmini günden güne büyütmektedir. Şirket 13 küsür yılı aşkın süredir hava yolu taşımacılığı sektörünü şekillendirmeye devam ediyor. Böyle giderse daha uzun yıllar boyunca da böyle devam edecek gibi duruyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir