Pazartesi , Haziran 27 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Uluslar Arası Çanakkale Havalimanı

Uluslar Arası Çanakkale Havalimanı

Ulusal ve uluslar arası uçuş trafiğine müsait olan Çanakkale Havalimanı, 1995 yılı itibariyle hizmet sunmaya başlayan bir uçuş merkezi olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İlk kurulduğu yıldan günümüze kadar sürekli olarak gelişme içerisinde yer alan hava meydanı, günümüzde oldukça etkin bir şekilde hizmet sunma kapasitesine sahip bir uçuş merkezi özelliğindedir. 2008 yılında yeni Apron inşası ile yeni terminal binasının inşası yapılan havalimanı, bu genişletme ve yenileşme çalışmalarının ardından çok daha dinamik bir yapıya kavuşmuştur. Yapılan çalışmalar havalimanın çok daha nitelikli ve güvenli bir uçuş hizmeti sunması noktasında önemli kazanımları da sağlamıştır. Yine 2010 yılı itibariyle yapılan ARFF inşaatı 2011 yılı itibariyle tamamlanmıştır. Bu çalışmaların ardından havalimanı çok daha nitelikli özellik kazanmış durumdadır.

Çanakkale Havalimanı, sürekli tadilat ve genişletme işlemlerinin yapıldığı bir havalimanı olarak ön plana çıkmıştır. Bu doğrultuda 1012 yılı itibariyle hava alanında yeniden geliştirme çalışmalarının yapıldığı bilinmektedir. Pist uzatılması ve PAT sahalarının onarım ve bakımının yapılmasının ardından hava meydanının çok daha kaliteli bir şekilde hizmet sunabilme özelliğine sahip olduğu bilinmektedir. Hava alanı günümüz itibariyle oldukça modern ve donanımlı bir havalimanı olarak göz doldurmaktadır. Durum böyle olunca hava alanına olan ilginin gün geçtikçe arttığını söylemek mümkün olmaktadır. Bu noktada havalimanından düzenlenen hem uçuş sefer sayısının hem de yolcu sayısının gün geçtikçe artış gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

İç hat ve dış hat uçuş seferlerine müsait olan hava alanı, 2017 yılında açılmış olan yeni terminal binası sayesinde çok daha nitelikli bir şekilde hizmet sunmaya başlamış durumdadır. DHMİ Çanakkale Havalimanı, şehir merkezine yakın bir merkezdir. Durum böyle olunca bölgeye ulaşım oldukça kolay olmaktadır. Bu noktada hava yolu ulaşımını tercih eden yolcuların çok kolay ve çabuk bir şekilde hava meydanına ulaşmaları mümkün olmaktadır. Hava meydanına 0286 213 08 77 telefon numarası üzerinden ulaşmak mümkün olmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında günümüz itibariyle hava alanının uluslar arası kalite standartlarında bir hava alanı kategorisinde yer aldığını söylemek mümkün olmaktadır. Bu durum havalimanına olan ilginin gün geçtikçe artmasına neden olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir