Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Uçak Firmaları / United Airlines Sahibi Kim ve Ne Zaman Kuruldu?

United Airlines Sahibi Kim ve Ne Zaman Kuruldu?

Dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan United Airlines şirketi sahibi United Continental Holdings olarak bilinip Walter Varney tarafından 1926 yılında kurulmuştur ve en çok merak edilen ve araştırılan konuların başında şirketi ne zaman ve kim tarafından kurdu gibi sorulardır. United Airlines ne zaman kim kurdu sorusuna verilecek yanıt ise 1926 senesinde Walter Varney tarafından kurulmuş olduğudur.

Günümüzde dünyanın en önemli havayolu firmalarından biri olan United Airlines AmerikaBirleşikDevletleri orijinli, uluslararası kimlikli bir ticari şirkettir. Ülkenin gelirine ve havacılık sektörüne büyük katkı yapan şirket AmerikaBirleşik Devletleri’nde yer alan 3. Büyük havayolu firmasıdır. Şirketin merkezi Illinois eyaletinde yer alan Chicago şehrinde bulunmaktadır. United Airlines dış hatlar seferleri ile olduğu kadar iç hatlar uçuşları ile de bilinir. Daha çok iç hatlar uçuşları açısından aktifliği ile bilinmektedir. Uluslararası uçuşlar açısından da oldukça zengin olan şirketin destinasyonları arasında Kuzey Amerika, Güney Amerika, Asya, Ortadoğu, Okyanusya ve Avrupa kıtalarında yer alan birçok farklı nokta yer almaktadır. Dünyanın en önemli havayolu firmalarının üyesi bulunduğu Star Alliance üyesi olan şirkettir. Bu sayede birçok önemli havayolu firması ile ortak uçuşlar gerçekleştirebilmektedir.

Destinasyon Noktaları

1926 senesinde kurulmuş olan United Airlines firması kurulmasının üzerinden 5 yıl geçtikten sonra ticari yolcu taşıma faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu ilk dönemde 9 farklı destinasyona hizmet veren şirketin günümüzde Chicago, New Jersey, San Francisco, Washington, Tokyo, Los Angeles ve Houston şehirlerinde hubu bulunmaktadır. Dünyanın en geniş uçuş filolarından birinin sahibi olan United Airlines, toplam 740 ticari yolcu uçağını filosunda bulundurmaktadır. Amerikan pazarında 3. Sırada yer alan firma dünyada da aynı şekilde 3. En büyük havayolu firması konumundadır. Bünyesinde bulunan 740 uçak ile 340 destinasyona seferler düzenleyen firma çok yüksek yıllık cirosu ile Amerika Birleşik Devletleri ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bünyesinde yaklaşık olarak 85 bin çalışan bulunduran şirket aynı zamanda birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Piyasa değeri yaklaşık olarak 20 milyar USD olan firma günümüzde de büyüyüp yenilenerek müşteri ve destinasyon sayısını artırmaktadır.

Yazı Değerlendirmesi
  • Doğru bilgi
  • Okunabilirlik
5

Özet

Dünyanın en önemli havayolu şirketlerinden biri olan United Airlines şirketi sahibi United Continental Holdings olarak bilinip Walter Varney tarafından 1926 yılında kurulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir