Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Havalimanları Tanıtımı / Uşak Havalimanı Ne Zaman Açıldı?

Uşak Havalimanı Ne Zaman Açıldı?

Ege Bölgesinin önemli kentlerinden olan Uşak içerisinde yer alan havalimanı hakkında insanlar ne zaman açıldı şeklinde sorular sormakta olup bunun nedeni olarak havalimanının birkaç defa açılıp kapanması gösterilmektedir. Uşak Havalimanı ilk olarak 1998 yılında kurulmuş olmasına rağmen 2002 yılında uçuşa kapatılmıştır. Fakat bundan yaklaşık 4 yıl sonra yani 2006 yılında tekrar uçuşa açılmış ve buradan hizmet verilmeye başlanmıştır. Dolayısıyla insanların ne zaman açıldığı yönündeki sorular sorması son derece normal olarak karşılanmaktadır. Şehir merkezine sadece 7 km uzaklıkta bulunan bu havaalanı Ege Bölgesi için de çok büyük öneme sahiptir ve çevrede yer alan diğer kentlerdeki insanlar tarafından da etkin olarak kullanılmaktadır. Deniz seviyesinden yaklaşık 883 m yüksekte olmasına rağmen dört mevsimde kullanıma açık kalmaktadır.

Ege Bölgesinin ortalarında yer alan Uşak Ankara, İstanbul ve İzmir gibi üç büyük kentin kesişim noktalarından bir tanesinde yer alır. Söz konusu şehirde çok sayıda gezilecek yer ziyaret edilecek nokta bulunur. Bunların önemli bir kısmı tarihi yapılardan oluşurken doğal güzelliklerin sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Dolayısıyla da insanlar şehir dışından burayı görmeye gelmektedir. Ulubey Kanyonu Uşak’ın en önemli turistik noktalarından bir tanesi olarak bilinir. Söz konusu kanyon Ulubey ilçesinin sınırlarında yer alır ve buraya her yıl binlerce turist gelir. Ulubey Çayı ve Banaz Çayı tarafından oluşturulan kanyon, ziyaretçilerine adeta görsel bir şölen sunmaktadır. Son derece uzun olan kanyonda bazı yerlerdeki derinlik insanların adrenalin seviyesini yükseltecek cinstendir. Uşak Havalimanı’na gelerek tarihi güzellikleri görebilirsiniz.

Uşak İlimize Ait Tanıtım Filmi

Belediye Tarafından çekilmiştir

Uşak içersinde yer alan tarihi yapılardan bir tanesi Frigyalılar döneminde inşa edildiği bilinen ve Karahallı ilçesi içerisinde bulunan Clandras Köprüsüdür. Bu köprü yaklaşık 2500 yıl önce inşa edilmiş olmasına rağmen günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Buna bağlı olarak tarihçiler buraya çok fazla ilgi göstermektedir. Dağ ve kayaların beline kurulan köprü biraz yıpranmış olsa da insanlar tarafından kullanılmaya devam etmektedir. üstelik bu tarihi güzelliği görmeye gelenler aynı zamanda dağların, ormanın ve derenin oluşturduğu muhteşem doğal güzelliği de yakından Uşak Havalimanı üzerinden görme fırsatı bulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir