Pazartesi , Ekim 18 2021
Anasayfa / Terminal Servisleri / Uşak Havalimanı terminal hizmetleri

Uşak Havalimanı terminal hizmetleri

Turizmin beşiği tanımlamasıyla anılabilecek olan Uşak iline ait hava taşımacılığı tam olarak 2014 yılı itibari ile hayata geçirilmiş olup birçok kişiyi farklı illerden günlük olarak düzenlenen seferlerle şehre ulaştırmaktadır. Sivil hava taşımacılığının yapıldığı havalimanları arasında önemli bir yerde bulunan Uşak Havalimanı iç ve dış hatlarda çokça tercih edilmektedir. SAW üzerinden aktarmalı yolcuları Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerine rahatlıkla götürebiliyor. Ülkede bulunan uçak firmalarının tercih ettiği havalimanı modern ve konforlu olmasıyla dikkat çekmektedir. Havalimanı alan olarak son terece temiz ve bakımlı bir görüntüye sahiptir. Tüm yolcuların istek ve beklentilerine yanıt verecek biçimde her şeyin düşünüldüğü bir ortam inşa edilmiştir. Bekleme sürelerini geçirebilecekleri bekleme salonu, bebek bakımlarının yapılabileceği bebek odaları, her türlü yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının karşılanabileceği kafe ve büfelerle hizmet sunulmaktadır.

Uşak Havalimanı Terminai hizmetlerinde restoranlar da yer almaktadır, büyük alışveriş merkezi ve hediyelik eşyaların alınabileceği yerlerin dışında giysi ve ayakkabı satın alınabilecek alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Havalimanında uçağını bekleyen yolcuların takiplerini kolaylıkla sağlamaları için bilgi panelleri de bulunmaktadır. Şehir Merkezine 4 km mesafede olan havalimanında araç kiralayarak ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Havalimanı içerisinde rent a car departmanı aracılığı ile birbirinden farklı birçok araç kiralanabilmektedir. Yanı sıra taksiler aracılığı ile de ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Belediyeye ait servis ve minibüsler de yolcu taşımacılığı için kullanılmaktadır. Uşak havalimanına özel araçla giriş yapan yolcular 50 araç kapasiteye sahip alanda otopark bulabilmektedir. Bekleme salonları yolcuların zamanlarını etkili geçirebilmeleri için tasarlanmış bir alan olarak tasarlanmıştır ve uzun süreli dinlenmelerde TV, internet, kitap, gazete vb. aktivitelerin rahatlıkla gerçekleştirilmesi için alt yapı oluşturulmuştur.

Uşak Havalimanı 1460 metre karelik bir alanda inşa edilmiştir. Sivil uçuşların gerçekleştirilebileceği alt yapıya sahip olan havalimanları son model teknolojiyi içerisinde barındırmaktadır. 2560 metre uzunluğu olan ve 45 metre genişlikteki Uşak Havalimanı beton kaplama özelliği ile işlevsel olarak hizmet sunmaktadır. Sorunsuz iniş ve kalkış üniteleri ve aydınlatma sistemleri ile günün her saati maksimum güvenle hareket kabiliyeti sergileyebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir