Çarşamba , Ocak 26 2022
Anasayfa / Seyahat Önerileri / Uzun mesafe uçak yolculuk önerileri

Uzun mesafe uçak yolculuk önerileri

Uçak yolculuğunda Uzun mesafe uçak yolculuk önerileri özellikle çok uzun mesafede en büyük stres uçakta uyuyamamak ve ertesi günün kötü geçmesidir ki ister first class olsun isterse business class olsun her şartta rahat uyuyabilmenin çok farklı yolları vardır. Uçak yolculuğunda güzel ve rahat bir uyku uyuyabilmenin çeşitli yolları vardır ki bu yollardan faydalanarak seyahat anında uyunduğu zaman yolcuların gözünde büyüyen çok uzun mesafe konforlu bir şekilde geçirilmiş olur. Yolcuların uçakta rahat edebilmeleri için koltuk tasarımında bulunan tasarımcılar sıklıkla yolculuk yapan kişilerin ve uzmanların görüşlerini alarak yeni koltukları üretmişlerdir. Önceki koltuklara göre çok rahat ve konforlu olan koltuklarda uyumak oldukça keyiflidir. Koltukların rahat olmasının yanında rahat bir uyku için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Uzun mesafe uçak yolculuk önerileri ile yolculuğunuz sıkıcı geçmesin

Uçakta iken uyku kalitesini etkileyen üç farklı faktör bulunmaktadır. Bu faktörler sıcaklık, ışık ve gürültüdür. Bu faktörler ayarlandığı müddetçe diğer şartlar yerine gelmese de güzel bir uyku çekilebilir. Sıcaklığı sağlamak için en gerekli malzeme bir battaniyedir. İnsanın uyuduğu ortam ne kadar sıcak olursa olsun uyuduğunda vücut ısısı düştüğünden üzerine bir şeyler örtmek gerekir. Bunun içinde uçakta uyumaya niyetlenenlerin hemen kabin memurundan bir battaniye istemeleri gerekir. Uyumadan önce emniyet kemeri takılmalı ve özellikle ayaklara battaniye güzelce sarılmalıdır. Kabin içerisinde gürültü en büyük problemlerden birisidir. Bunun önlenmesi için kulak tıkaçları kullanılmalıdır. Üçüncü adım olarak ışığın olumsuz etkisini kaldırmak için her yolcunun başının üzerinde bulunan kontrol panelindeki lamba kapatılmalı ve göz bandı takılmalıdır.

Uzun mesafeli yolculuklarda zaman değişimi de olabildiği için insan bünyesi oldukça sarsılmaktadır. Bu durumu en aza indirgemek için iyi bir uyku şarttır. İyi bir uyku için önemli olan bir diğer husus da kokluğunuzun bulunduğu yerdir. Bilet alırken koltuğun devamlı gidiş ve gelişin olduğu tuvalete ve çok gürültünün olduğu yemek servisinin hazırlandığı alana uzak olmasına ve kafanızı yaslayabileceğiniz pencere kenarında olmasına dikkat edilmelidir. Acil çıkış kapısının yanı ve ekstra diz mesafesinin olduğu koltuklar uyku için güzel konumlardır. Ekonomi sınıfı da dahil olmak üzere koltukların az bilinen fakat rahat bir uyku için özel ayarlama sistemleri mevcuttur. Koltuğun bu özellikleri koltuğun cebindeki rehberlerde anlatılmaktadır bir göz atmakta fayda vardır. Uzun mesafe uçak yolculuk önerileri dikkate almakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir